Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Zielone można sprzedawać poza targowiskiem

2020-04-28 14:04:56 (ost. akt: 2020-04-28 14:26:19)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Trwa modernizacja ulicy Targowej i przyległego terenu. Do redakcji „Gazety Nowomiejskiej” dzwonili Czytelnicy, a szczególnie osoby handlujące na Targowisku Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim. Skarżyli się na brak możliwości sprzedaży rozsad, nowalijek i innych wiosennych warzyw.

— Jest obecnie czas na nasadzenia warzyw i innych roślin w ogródkach. Zainwestowałam w nasiona i poniosłam inne koszty związane z wyprodukowaniem sadzonek. Sprzedawałam je głównie w Nowym Mieście i tu mam stałych klientów. Teraz nie mogę nic sprzedać — skarżyła się producentka z Leźna w gminie Brzozie.

Jak wszyscy wiemy, na terenie nowomiejskiego targowiska trwają szeroko zakrojone prace modernizacyjne. Z tego powodu, na czas robót, handel w tym miejscu został zawieszony. Powodem zamknięcia targu jest składowanie materiałów budowlanych i przemieszczanie się ciężkiego sprzętu.

Plac targowy i teren przyległy zamknięty ma być do zakończenia inwestycji, tj. końca lipca tego roku. Gospodarz miasta wychodząc naprzeciw handlującym nowalijkami, warzywami, rozsadami oraz innymi płodami rolnymi, które wyhodowane były we własnym zakresie, wyznaczył na terenie miasta kilka różnych lokalizacji na tzw. „sprzedaż z koszyka”.

Rozpoczęcie takiej działalności wymaga uzyskania indywidualnej zgody. W tym celu należy skontaktować się Urzędem Miejskim — Referat Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska.
Telefon kontaktowy 56 472 96 28. ul


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (28 kwietnia) wydaniu m.in.

Jarosław SzunejkoZwolnienie nawet e-mailem
Dziś rząd ma zająć się tzw. tarczą antykryzysową 3.0. Kolejna wersja tarczy, która ma chronić firmy i miejsca pracy, nie napawa optymizmem, a już na pewno pracowników, bo szef będzie mógł nas zwolnić, wysyłając nam e-mail.

Wrócili zmęczeni i bardzo dumni
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub. trwała normalna służba. Nagle22 kwietnia nadeszła wiadomość o alarmowym wyjeździe do pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dowódca zmiany wyznaczył pięciu ludzi...

Za rękę i pod rękę nie wolno
Rząd złagodził nieco obostrzenia związane z pandemią. Nie musimy już siedzieć w domu. Śmiało możemy pojechać samochodem na wycieczkę za miasto, pójść na rower czy umyć samochód w myjni, nie narażając się przy tym na mandat.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages