Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Świetlica wiejska przejdzie gruntowny remont

2020-04-26 12:00:00 (ost. akt: 2020-04-27 08:14:06)

Autor zdjęcia: UG w Mszanowie

Przyszedł czas na remont świetlicy wiejskiej w Mszanowie. To miejsce wielu spotkań, imprez, tętniące życiem na pożytek mieszkańców sołectwa Mszanowo. Organizowane są tam wesela, bale czy spotkania.

Ponad 400 - metrowa sala wiejska doczeka się gruntownego remontu. Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto ogłosił przetarg na kompleksową termomodernizację sali w Mszanowie. Zakres prac dotyczy przede wszystkim ocieplenia ścian i stropu, modernizację sieci wentylacyjnej, hydraulicznej, elektrycznej oraz grzewczej. Przy okazji inwestycji, w sali wiejskiej pojawią się nowe posadzki, okna i drzwi, a całości dopełni energooszczędne oświetlenie LED. Świetlica w Mszanowie to jedna z największych sal wiejskich na terenie nowomiejskiej gminy i jako jedna z ostatnich przejdzie gruntowny remont. Gmina Nowe Miasto otrzymała dotację na inwestycję w wysokości ponad 742 tys. zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Termin składania ofert już minął. W zawiązku z bieżącą epidemiczną sytuacją, otwarcie kopert można było zobaczyć za pośrednictwem transmisji w internecie.
— Bardzo się cieszymy, że miejsce spotkań naszej społeczności doczeka się remontu. Organizujemy w świetlicy przeróżne imprezy. To dla nas bardzo ważne miejsce. Po remoncie będzie służyć mieszkańcom kolejne, długie lata — mówi Patrycja Tessmer – Dias, sołtys Mszanowa.

Alina Laskowska


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (27 kwietnia) wydaniu m.in.


ks. Norbert BujanowskiJest mi po prostu wstyd!
Aż trudno uwierzyć, że najpierw wielu ludzi dziękowało służbie zdrowia za walkę z koronawirusem, żeby kilka dni potem spadł na nich hejt. Są szykanowani. Głos w tej sprawie zabrał ks. Norbert, który opublikował poruszający list.

Miasto samo się nie sprząta
Pracujemy na pierwszej linii frontu, z narażeniem zdrowia, a może i życia, ale ludzie oczekuje, że będziemy niewidzialni — mówią pracownicy firmy Remondis, którzy dbają o to, by olsztynianie w czasie kwarantanny nie brodzili w śmieciach.

Tyle samo pytań, ile niewiadomych
Teoretycznie 10 maja powinny odbyć się wybory prezydenckie, ale wciąż nie wiemy, jak i kiedy będziemy wybierali głowę państwa. Na razie trwają przepychanki prawne. I to w czasie, kiedy Polacy boją się o życie z powodu koronawirusa.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fan #2912357 | 94.254.*.* 27 kwi 2020 12:22

    Sentymentalna sala. Może na pamiątkę byście sprzedali fanom parkiet na sztuki? Dochód ze sprzedaży na cel charytatywny.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages