Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Nowe komputery dla szkół w Nowym Mieście Lubawskim

2020-04-18 13:45:03 (ost. akt: 2020-04-18 13:48:22)

Autor zdjęcia: Fot. Urząd Miejski

Trwa zdalne nauczanie uczniów, a do tego, by przebiegało ono sprawnie, potrzebne są komputery i internet. Nowomiejskie szkoły otrzymają nowe komputery w ramach projektu "Zdalna Szkoła".

Z początkiem kwietnia 2020 roku, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na sprzęt komputerowy, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego wnioskował o pieniądze na zakup laptopów dla uczniów oraz nauczycieli do zdalnej nauki z ogólnopolskiego projektu „Zdalna Szkoła”. Jest on finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.

— Nowomiejski wniosek uzyskał dofinansowanie. W ramach przyznanego grantu dla trzech nowomiejskich szkół podstawowych zakupionych zostanie 38 komputerów na łączną kwotę 68.362 zł — informuje Jerzy Grządzielewski z Działu Promocji Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście.

Józef Blank, gospodarz Nowego Miasta dodaje, że laptopy trafią do szkół i dalej do uczniów.
— Chcemy, by formuła kształcenia na odległość przebiegała jak najbardziej sprawnie i by w trudnym dla wszystkich czasie, edukacja naszych dzieci nie została przerwana — mówi Józef Blank.

Grażyna Jonowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages