Prezentujemy gazetową "złotą dziesiątkę" naszych sportowców

2020-04-11 15:23:16(ost. akt: 2020-04-12 14:23:30)
Miłosz Tessmer, Adrian Januszewski i Patryk Jankowski uhonorowani zostali na Miejskiej Gali Sportu w Nowym Mieście

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

„Gazeta Nowomiejska” zorganizowała esemesowy plebiscyt na Sportowca Roku 2019 Powiatu Nowomiejskiego. Czytelnicy wybrali „złotą dziesiątkę” zawodników.
Redakcja „Gazety Nowomiejskiej” organizuje plebiscyty na Sportowca Roku od 2001 roku. Zawsze w styczniu nowego roku można wysyłać smsy na zgłoszonych zawodników, którzy mogą pochwalić się sukcesami w roku minionym. W ten sposób wyłonionych zostaje dziesięciu zawodników różnych dziedzin sportu, którzy uzyskali uznanie głosujących, zasłużyli na wyróżnienie za pracę i sportowe sukcesy w minionym roku na zawodach ogólnopolskich, rangi europejskiej, a nawet światowej.
W tym roku odbył się XX Plebiscyt „Gazety Nowomiejskiej”. Ocenie poddane zostały wyniki sportowców w 2019 roku. Zgłoszeń zawodników dokonywały kluby sportowe, organizacje, urzędy gmin i miasta, rodziny i trenerzy. Do konkursu zgłoszono 28 osób. Głosowanie trwało przez cały styczeń 2020 roku. W lutym wręczaliśmy statuetki, nagrody i pamiątkowe dyplomy „złotej dziesiątce” zawodników. Relacjonowaliśmy poszczególne spotkania w naszym tygodniku. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześć osób z gminy Kurzętnik, których uhonorowaliśmy na Gali Sportu w Kurzętniku. Na Miejskiej Gali Sportu wręczyliśmy statuetki trzem zawodnikom z Nowego Miasta, a z zawodniczką z gminy Nowe Miasto spotkaliśmy się w gabinecie wójta Tomasza Waruszewskiego.

*Plebiscyt wygrał Miłosz Tessmer, kickboxer MUKS Olimpia Nowe Miasto, który w 2019 roku na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Kick Light w Kartuzach zajął pierwsze miejsce wśród juniorów w kat. – 69kg. Był też na Mistrzostwach Europy Juniorów w Kickboxingu Kick Light na Węgrzech.

*Drugie miejsce zajęła Amelia Rzepecka, kickboxerka Zamku Expom Kurzętnik. To m.in. mistrzyni Polski kick light w Mysiadle (kadetka młodsza) czy mistrzyni województwa warmińsko – mazurskiego w kick light.

*Na trzecim miejscu znalazł się Adrian Januszewski, również kickboxer MUKS Olimpia Nowe Miasto. Zajął w minionym roku trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w Kickboxingu w formule kick light w Mysiadle (-47kg, kadet starszy).

*Czwarte miejsce czytelnicy gazety przyznali kickboxerowi
Łukaszowi Gumińskiemu, zawodnikowi Zamku Expom Kurzętnik.
To mistrz Polski kick light (Mysiadło) i light contact (Węgrów) – kadet młodszy oraz mistrz województwa warmińsko – mazurskiego w kick light. Zajął też pierwsze miejsce w Polish Open w Szczecinie (kick light).

*Na piątym miejscu znalazł się kickboxer Patryk Jankowski, zawodnik MUKS Olimpia Nowe Miasto. Zajął on trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Kartuzach (kick light, – 69kg, senior) oraz drugie na
Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Włoszakowicach (light contact, – 69kg, senior). Ma też na swoim koncie trzecie miejsce zdobyte podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu (Grabina/SPA&Resort Chotowa, – 69 kg), gdzie reprezentował OSP Bratian.

*Szóste miejsce w plebiscycie zajęła Klaudia Kucińska, lekkoatletyka (pchnięcie kulą), uczennica szkoły w Tylicach. W 2019 roku wywalczyła pierwsze miejsca w: Finałach Ogólnopolskich w Łodzi, Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych, Mistrzostwach Województwa w Pasłęku oraz w Nocnym Mitingu w Nowym Mieście.

*Na siódmej pozycji plebiscytu znalazł się Kamil Kłosowski, zawodnik sportów siłowych Zamku Expom Kurzętnik. To w 2019 roku wicemistrz Polski Juniorów do lat 16 w Trójboju Siłowym, czwarty zawodnik Mistrzostw Polski do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów, srebrny medalista Mistrzostw Polski do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów oraz brązowy medalista Mistrzostw Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów.

*Ósme miejsce w naszym plebiscycie ma Wojciech Kamiński, piłkarz Zamku Expom Kurzętnik, obrońca – junior.
*Na dziewiątej pozycji znalazł się Mieszko Siemiątkowski, kickboxer Zamku Expom Kurzętnik. To mistrz Polski kick light (Mysiadło) i light contact (Węgrów) – kadet starszy. W minionym roku wywalczył też pierwsze miejsca w
Polish Open w Szczecinie (kick light) oraz Pucharze Polski w Bałtowie (kick light).

*Gazetową „złotą dziesiątkę” zamyka Ewa Renkel - Bucha, lekkoatletyka ze Stowarzyszenia Kurzętnik Biega. Pani Ewa zajęła drugie miejsce podczas Ogólnopolskiej Przełajowej Sztafety Walentynkowy Leśny Cross w Łukcie (wraz z Mariuszem Bartkowskim). Ma też na swoim koncie siódme miejsce podczas Maratonu Wigry Stary Folwark czy drugie wywalczone podczas III ORiSTO Biegu Stolarskiego o Złoty Hebel w Grodzicznie.

Wszystkim wyróżnionym zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów również w 2020 roku.