Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Walka z koronawirusem trwa. „Jesteśmy wspólnotą, nie tylko z nazwy”

2020-03-28 17:53:15 (ost. akt: 2020-03-28 19:18:19)

Autor zdjęcia: Daniel Kopiczyński

Ostatnie dni przynoszą nowe informacje o zakażeniach koronawiursem, mnożą się społeczne akcje pomocy, jedni szyją maseczki ochronne, inny przekazują środki dezynfekujące do szpitali, kolejni wpłacają pieniądze na społeczne zbiórki. Każdy może pomóc w walce z pandemią.

Nadszedł moment, w którym dbając o innych dbamy o siebie. Walka o zdrowie i świat bez koronawirusa to sprawa nas wszystkich. Wspólne dobro dziś nabiera innego znaczenia.

https://i.wm.pl/00/11/90/11/n/90807738-636751527160702-2000213681891180544-n-picture5e7f81cdecf0c.jpg

Jeszcze nie szyję maseczek, jeszcze nie robię zakupów w ramach wolontariatu, ale chce zadbać o innych tak jak mogę. Mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych, przeżywają obecną sytuację jak większość osób. Z większością tych społeczeństw jesteśmy jako firma, ale i jako ludzie bardzo związani, współpracujemy i znamy się czasami już kilka ładnych lat. Postanowiłem zdezynfekować klatki schodowe, aby zminimalizować zagrożenie z powodu wirusa SARS-cov-2 i tym samym podnieść poczucie bezpieczeństwa mieszkańców bloków - mówi Daniel Kopiczyński, z firmy KORNEL Sp. z o.o. zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami - W sytuacji, gdy gospodarka na każdym kroku zderza się z ograniczeniami, zdaję sobie sprawę, że trzeba się przystosować i robić wszystko, aby skutki ekonomiczne były jak najmniejsze.

To łańcuch ściśle powiązany. Bez zleceniodawców, przedsiębiorcy nie mogą funkcjonować, nie mogą funkcjonować pracownicy. Jeśli jakiś element tego łańcucha nie będzie w stanie funkcjonować, wszyscy po kolei to odczują. Dlatego tak ważne, aby w obecnej sytuacji dbać wzajemnie o siebie. Przewartościować priorytety. To moment, w którym dbałość i troska o drugiego człowieka, o jednostkę jest celem nadrzędnym.

Dla mnie słowo „Wspólnota” nabiera obecnie jeszcze większego znaczenia i wagi. Myślę, co mogę dla tych ludzi zrobić. Dla mieszkańców wspólnot mieszkaniowych, którzy w którymś momencie mi zaufali, którym mogę pomóc na miarę moich możliwości i kompetencji - mówi Zarządca Nieruchomości i Prezes firmy KORNEL i dodaje- Korzystamy z usług specjalistów w tej dziedzinie, nie robimy tego sami.

https://i.wm.pl/00/11/90/11/n/90814589-224329028624762-8150014049787052032-n-picture5e7f81cc8b835.jpg

Wirusy i bakterie są niewidoczne, ale znajdują się praktycznie wszędzie, nawet w powietrzu. Według badań wirus SARS-Cov-2 przy niskich temperaturach może pozostać aktywny nawet do 28 dni. Natomiast w warunkach pokojowych pozostaje on zakaźny do 9 godzin. Koronawirus, podobnie jak inne wirusy, nie jest odporny na ozon. Dowiedziono, że ozonowanie pomieszczeń zmniejsza ryzyko zarażenia wirusami, w tym nowym koronawirusem.

Ozonowanie pomieszczeń to skuteczna i nowoczesna metoda dezynfekcji i najlepszy sposób zabijania wirusów i bakterii. Dodatkowo ozon nie pozostawia po sobie toksycznych produktów rozpadu, ponieważ samoczynnie rozpada się do tlenu, co sprawia, że jest ekologiczny i przyjazny środowisku.


https://i.wm.pl/00/11/90/11/n/3-picture5e7f848de9483.jpg

Jak mówiłem wcześniej, korzystamy z usługi specjalistycznej firmy w tej dziedzinie. Podczas procesu ozonowania, mieszkańcy proszeni są o nie opuszczanie mieszkań. Na początku ludzie byli przestraszeni, gdy zobaczyli pracowników w kombinezonach - mówi Daniel Kopiczyński - W obecnej epidemicznej sytuacji był to widok przerażający, ale uspokajam, to działania prewencyjne, skierowane na podniesienie bezpieczeństwa, komfortu życia i zapewnienia mieszkańcom spokoju. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z Waszą Wspólnotą, to zapraszam do kontaktu. Pozostaję do dyspozycji Państwa 7 dni w tygodniu, wierzę, że wspólnie przetrwamy ten trudny dla nas czas. Również na naszej stronie Facebooka: www.facebook.com/korneladministracja/ lub po prostu Kornel Zarządzanie Nieruchomościami znajdziecie Państwo więcej na tematy ściśle związane ze wspólnotami mieszkaniowymi, profilaktyki, zaleceń i bezpiecznych zachowań w walce z Koronawirusem. Wspólnota mieszkaniowa to ludzie, każdy z nas może dołożyć cegiełkę, aby wspólnota ta była silniejsza.

- Miejmy nadzieję, że koronawirus ominie nasze budynki, mieszkania i domy. Jeśli będzie inaczej, jesteśmy gotowi do działania - podsumowuje Daniel Kopczyński Zarządca Nieruchomości Prezes Kornel Sp. z o.o.

https://i.wm.pl/00/11/90/11/n/4-picture5e7f85c523524.jpg


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będzie już taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą aż tak duże.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages