Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Burmistrz, Starosta, Wójtowie. Samorządowcy powiatu nowomiejskiego w kwarantannie

2020-03-26 15:32:46 (ost. akt: 2020-03-27 11:52:53)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Nietypowa sytuacja ma miejsce w powiecie nowomiejskim. W kwarantannie przebywają najważniejsze osoby w lokalnym samorządzie.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku na koronawirusa, dla dyrektor nowomiejskiego Sanepidu, a w dniu kolejnym dla funkcjonariusza KP Państwowej Straży Pożarnej, kwarantannie poddane zostały najważniejsze osoby w powiecie nowomiejskim.

16 marca odbyło się zebranie powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nowym Mieście. W związku z tym, że na spotkaniu obecne były dwie osoby, u których w ostatnich godzinach potwierdzono koronawirusa, naturalna jest decyzja aby kwarantannie poddać pozostałych uczestników spotkania.

Dotyczy to najważniejszych osób samorządu lokalnego m.in. Burmistrza Miasta, Starostę Powiatu Nowomiejskiego, Wójtów.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.
Jan Szynaka, prezes firmy Szynaka Meble
Musimy przetrwać ten czas
Koronawirus coraz bardziej paraliżuje gospodarkę. Fabryka Michelin, która zatrudnia prawie 5 tys. osób, zawiesza produkcję na dwa tygodnie. Wcześniej zrobiła to Grupa Szynaka, zatrudniająca w swoich zakładach 3,5 tys. pracowników.


Szkoły chciały, system padł
Coś, co jeszcze niedawno wydawało się abstrakcją, przestało nią być w niewesołej rzeczywistości — szkoły przeszły na model cyfrowy. Szkoda tylko, że bez przygotowania. Już rano padły serwery, a część problemów pozostaje bez odpowiedzi.

Andrzej Wiktorowicz
Ultrasonografem w koronawirusa
Dzisiaj medycyna dyktuje warunki. Dlatego w Olsztynie powstają ultrasonografy do diagnostyki płuc, które ułatwiają szybkie monitorowanie pacjentów. Takie urządzanie bardzo ułatwiają prace medykom walczącym z koronawirusem.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages