Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w miejscu zabudowanym

2020-03-26 14:58:30 (ost. akt: 2020-03-26 15:07:01)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowomiejscy policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali kolejne dwa uprawnienia do kierowania pojazdami. Przyczyną była brawurowa jazda, a dokładnie nadmierna prędkość kierowców w obszarze zabudowanym. Rekordzista jechał 124 km/h w terenie gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego, w ramach codziennej służby prowadzą pomiary prędkości na terenie całego naszego powiatu. Nadzorem Policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością oraz te, które naniesiono na Krajową Mapę Zagrożeń jako zagrożone przekraczaniem prędkości.
 
Patrol ogniwa ruchu drogowego prowadził pomiar prędkości w miejscowości Gwiździny, w miejscu, które było wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń jako miejsce zagrożone przekraczaniem prędkości. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mercedesa, który jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym auto miało na liczniku 124 km/h. 37-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego został zatrzymany przez policjantów, którzy zatrzymali mu prawo jazdy, został on także ukarany mandatem karnym oraz wzbogacił się o 10 punktów karnych.
 
Podobna sytuacja miała miejsce w Kuligach. W tym przypadku kierujący audi miał na liczniku 103 km/h. 35-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego także został ukarany mandatem, otrzymał punkty karne i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
 
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.
 
 
Pamiętajmy!
Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages