Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Kolejne dwa potwierdzone przypadki koronawirusa w powiecie nowomiejskim.

2020-03-26 08:53:39 (ost. akt: 2020-03-27 11:54:40)

Autor zdjęcia: shutterstock

Nowy dzień przynosi kolejne informacje. W naszym powiecie dwie osoby mają pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Jak informuje rzecznik wojewody Krzysztof Guzek, w powiecie nowomiejskim są potwierdzone dwa kolejne przypadki osób zarażonych koronawirusem.

- Zarażony mężczyzna to pracownik PSP w Nowym Mieście. Wszyscy strażacy poddani są kwarantannie, budek jest dezynfekowany. Zabezpieczenie powiatu przejmują strażacy z Ostródy i Iławy - Drugi mężczyzna także z powiatu nowomiejskiego. Wszyscy są w stanie dobrym. Wszyscy transmisja wewnętrzna.
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.
Jan Szynaka, prezes firmy Szynaka Meble
Musimy przetrwać ten czas
Koronawirus coraz bardziej paraliżuje gospodarkę. Fabryka Michelin, która zatrudnia prawie 5 tys. osób, zawiesza produkcję na dwa tygodnie. Wcześniej zrobiła to Grupa Szynaka, zatrudniająca w swoich zakładach 3,5 tys. pracowników.


Szkoły chciały, system padł
Coś, co jeszcze niedawno wydawało się abstrakcją, przestało nią być w niewesołej rzeczywistości — szkoły przeszły na model cyfrowy. Szkoda tylko, że bez przygotowania. Już rano padły serwery, a część problemów pozostaje bez odpowiedzi.

Andrzej Wiktorowicz
Ultrasonografem w koronawirusa
Dzisiaj medycyna dyktuje warunki. Dlatego w Olsztynie powstają ultrasonografy do diagnostyki płuc, które ułatwiają szybkie monitorowanie pacjentów. Takie urządzanie bardzo ułatwiają prace medykom walczącym z koronawirusem.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages