Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Przerwa w szkołach dłużej niż zakładano?

2020-03-18 14:38:57 (ost. akt: 2020-03-18 14:46:31)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Prawdopodobnie dwutygodniowa przerwa w szkołach zostanie wydłużona do Świąt Wielkanocnych — powiedział we wtorek 17 marca minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Jak powiedział w TVP minister, obecna dwutygodniowa przerwa w szkołach została uzgodniona z szefem resortu zdrowia i jeżeli będzie ewentualnie przedłużana, to będzie to robione zgodnie ze wskazaniami Głównego Inspektora Sanitarnego i Łukasza Szumowskiego.

— Przygotowujemy się do tego, że przerwa w tej tradycyjnej formie nauki w szkole, w klasie będzie się wydłużała. Dlatego przygotowujemy nauczycieli, uczniów i rodziców — bo oni wszyscy będą musieli współpracować — na inny sposób nauczania — dodał Dariusz Piontkowski.

Czy przerwa w szkołach może wpłynąć na przesunięcie terminu egzaminów? — Tak jak rozmawialiśmy z dyrekcją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nawet taki okres wydłużenia przerwy w zajęciach w szkołach, tych standardowych, jeszcze nie powodowałby potrzeby chociażby zmiany terminu egzaminów. Jeżeli wprowadzimy zdalne nauczanie na dużą skalę, tak jak zakładamy, to także prawdopodobnie nie będzie potrzeby zmiany terminów zakończenia zajęć szkolnych — mówił minister.

Od poniedziałku do 25 marca ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa wszystkie placówki oświatowe w kraju są zamknięte. MEN zaleca, by w czasie, gdy nie odbywają się w szkołach lekcje w formie tradycyjnej, nauczyciele prowadzili nauczanie online.

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.
red.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages