Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Trzydniowe piłkarskie święto w Kurzętniku. Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

2020-03-13 10:08:37 (ost. akt: 2020-03-13 10:16:26)

Autor zdjęcia: Jarosław Roszkowski

Przez trzy dni, najmłodsi rywalizowali w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kurzętniku o Puchar Tymbarku. Bez względu na wyniki, mają olbrzymie szczęście bo spędzili czas na sportowo.

Ponad 100 najlepszych zawodniczek i zawodników w swoich kategoriach mieliśmy przyjemność gościć i podziwiać w Kurzętniku. To w ramach największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Polsce i w Europie „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Jarosław Roszkowski: Wszystkim zwycięzcom i drużynom biorącym udział w turnieju gratulujemy!
Dziękujemy zaproszonym gościom: Pani Jolancie Papliśkiej - Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku i Pani Justynie Sobiesiak - Kierownik Referatu Oświaty w Gminie Kurzętnik i Panu Wójtowi Gminy Kurzętnik - Wojciechowi Dereszewskiego  za przybycie i piękne słowa skierowane do sportowców.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Kategoria U-8 dziewczęta:
SMS Kurzętnik
Kategoria U-8 chłopcy:
SP 1 Nowe Miasto Lubawskie
Kategoria U-10 dziewczęta:
SSP Tylice
Kategoria U-10 chłopcy:
SP 2 Nowe Miasto Lubawskie
Kategoria U-12 chłopcy:
SP Kurzętnik
Kategoria U-12 dziewczęta:
SP Marzęcice„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 2000 roku. To największe tego typu rozgrywki dla dzieci w Europie, w których dotychczas udział wzięło blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Każda edycja Turnieju rozpoczyna się jesienią od meczów na etapie gminnym i powiatowym. Wiosną rozgrywane są finały wojewódzkie, których zwycięzcy dostają się do finału ogólnopolskiego. Ten rozgrywany jest w Warszawie, a wieńczy go Wielki Finał na PGE Narodowym.
Do 2013 roku i XIII edycji Turniej był dedykowany wyłącznie drużynom do lat 10. W edycji XIV został rozszerzony o kategorię U-12, a rok później również U-8. Tak jest do dziś, przy czym dla najmłodszych rozgrywki kończą się finałami wojewódzkimi. Starsi rywalizują jeszcze o triumf we wspomnianym finale ogólnopolskim.
Na wszystkich uczestników – bez względu na wiek – czekają wspaniałe nagrody, do których należą m.in. spotkanie z reprezentacją Polski czy oglądanie jej meczu z trybun PGE Narodowego.
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. W 2017 roku brązowym sponsorem została firma Electrolux. To głównych celów rozgrywek należą: popularyzacja aktywnego stylu życia wśród dzieci, odkrywanie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Poza wspaniałą zabawą i możliwością sportowej rywalizacji, Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” daje swoim uczestnikom również szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności trenerom i skautom Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy na etapie finałów wojewódzkich i finału ogólnopolskiego uważnie obserwują rozgrywki. Najlepsi uczestnicy Turnieju regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na ich piłkarskiej ścieżce jest powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski.
Skala Turnieju oraz jego formuła i wysoki poziom sportowy sprawiają, że zagrało w nim już ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych. Są wśród nich m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Damian Kądzior, Marcin Kamiński, Filip Jagiełło, Bartosz Salamon oraz Paulina Dudek. źródło PZPN

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages