Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Wśród malarzy i rzeźbiarzy

2020-02-23 12:04:18 (ost. akt: 2020-02-23 12:06:02)
Hanna Nadolska – babcia Bartka pokazała swoje obrazy

Hanna Nadolska – babcia Bartka pokazała swoje obrazy

Autor zdjęcia: SP 2

Grupy przedszkolne z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim spotkały się z panią Anną Pestką-Górską - plastyczką pracującą w naszej szkole.

Pani Ania zapoznała dzieci z różnymi technikami plastycznymi. Pokazała przedszkolakom te najprostsze i najczęściej stosowane. Zaprezentowała rysowanie ołówkiem, kredką, kredą, pastelami, mazakami. Dzieci mogły spróbować rysować tuszem, rysować na piasku, stemplować pieczątkami wykonanymi z buraka, cebuli. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wykonuje się: monotypię, odbitki, frottage. Swoją obecnością zaszczyciła dzieci pani Hanna Nadolska – babcia Bartka. Pani Hania maluje obrazy, większość z nich przedszkolaki mgły podziwiać, oglądając wystawę zorganizowaną w holu przedszkola. Malarka zawsze lubiła malować, ale do swojej pasji wróciła, będąc na emeryturze. Pani Hania maluje głównie akwarele. Prezentowane prace zachwyciły nie tylko przedszkolaków, ale także uczniów, pracowników, nauczycieli oraz rodziców i dziadków przychodzących do przedszkola. Malarka podczas spotkania z maluchami mówiła o kolejnych etapach pracy nad obrazem. Zademonstrowała narzędzia, których używa do malowania. Zachęciła dzieci do twórczej pracy. Babcia Bartka potrafi również wyszywać oraz lepi figurki z masy solnej. Na zakończenie spotkania pani Hania poczęstowała dzieci cukierkami.
SP 2


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages