Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

113 km/h w Mrocznie! W Kuligach niewiele mniej. Piraci drogowi stracili prawo jazdy

2020-02-18 07:21:38 (ost. akt: 2020-02-18 07:26:42)

Nowomiejscy policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali kolejne dwa uprawnienia do kierowania pojazdami. Przyczyną była brawurowa jazda, a dokładnie nadmierna prędkość kierowców w obszarze zabudowanym. Rekordzista jechał 113 km/h w terenie gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego, w ramach codziennej służby prowadzą pomiary prędkości na terenie całego naszego powiatu. Nadzorem Policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością oraz te, które naniesiono na Krajową Mapę Zagrożeń jako zagrożone przekraczaniem prędkości.

Patrol ogniwa ruchu drogowego prowadził pomiar prędkości w miejscowości Kuligi, w miejscu, które było wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń jako miejsce zagrożone przekraczaniem prędkości. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli peugeota, który jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym auto miało na liczniku 103 km/h. 24-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego został zatrzymany przez policjantów, którzy zatrzymali mu prawo jazdy, został on także ukarany mandatem karnym oraz wzbogacił się o 10 punktów karnych.

Podobna sytuacja miała miejsce w Mrocznie. W tym przypadku kierujący oplem miał na liczniku 113 km/h, w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h. 40-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego także został ukarany mandatem, otrzymał punkty karne i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

KPP Nowe Miasto: Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

W tym miejscu przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu mieszkańcy naszego regionu mogą rzetelnie i czytelnie zidentyfikować i przedstawić zagrożenia np. dotyczące przekraczania prędkości, a następnie poinformować instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Mapie można odpowiednio zadaniować policjantów. Działania policjantów i ujawnione przypadki rażącego przekroczenia prędkości potwierdziły skuteczność tego narzędzia.


W 2019 roku policjanci nowomiejskiej drogówki w trakcie pełnionych służb na terenie naszego powiatu ujawnili ponad 3 998 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierujących. To aż o 1 538 więcej niż w roku 2018.

W 41 przypadkach, były to przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Dla właśnie tylu kierowców skończyło się to zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres co najmniej 3 miesięcy. W 2018 takich przypadków było 21.

inf. KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages