Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Spotkanie z psychologiem w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2020-02-15 11:38:19 (ost. akt: 2020-02-15 11:40:49)
Podczas warsztatów w nowomiejskiej "Jedynce"

Podczas warsztatów w nowomiejskiej "Jedynce"

Autor zdjęcia: SP 1

W odpowiedzi na zaproszenie pedagoga szkolnego, Pani Iwony Kołeckiej, dnia 13.02.2020 roku Szkołę Podstawową nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odwiedził psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

W ramach działań profilaktycznych Pani Kinga Ziółkowska spotkała się z uczniami klas VI b i I b. W grupie starszych uczniów pani psycholog przeprowadziła warsztaty pod nazwą „Psychostymulacja umiejętności twórczych”. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni twórczego myślenia oraz budowania dobrych relacji w grupie. Uczestnicy zajęć z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia i wymieniali miedzy sobą spostrzeżenia. Na koniec wypracowali wspólne cechy łączące ich grupę, co sprzyja nawiązywaniu koleżeńskich kontaktów. Grupa młodszych uczniów wzięła udział w zajęciach warsztatowych pt. „ABC emocji”. Na początku Pani Kinga rozmawiała z dziećmi o tym, czym są emocje i jakie z nich znają najmłodsi Uczniowie wspólnie stworzyli kolorową mapę myśli. Dzieci próbowały również określić jakie emocje odczuwamy w różnych sytuacjach, co nie okazało się wcale łatwym zadaniem. Warsztaty pomogły dzieciom zrozumieć jak wiele różnych emocji możemy odczuwać. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
SP 1
Podczas warsztatów w nowomiejskiej


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages