Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Uczniowie z Tereszewa w gronie stypendystów wójta gminy Kurzętnik

2020-02-13 13:58:50 (ost. akt: 2020-02-13 14:36:34)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie, odbył się uroczysty apel, podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020. Pani dyrektor szkoły, Wioletta Kozłowska, omówiła minione półrocze.

Czas, od września 2019, dla uczniów i nauczycieli, to pasmo sukcesów i intensywnych działań. Pani Dyrektor, w prezentacji multimedialnej, zawarła wszystkie wyjątkowe i ważne wydarzenia dla szkoły. Zdecydowanie jest się czym chwalić! Uczniowie odnoszą fantastyczne sukcesy na wielu płaszczyznach. I właśnie tego, serdecznie gratulował im, wójt gminy Kurzętnik, Wojciech Dereszewski.

- Ta szkoła robi postępy, my to doceniamy. Wciąż przyświeca nam hasło "Edukacja przyszłości" - mówił Wojciech Dereszewski - Potencjał leży w nas, dziś musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak stworzyć sobie dobry klimat w szkole. Do szkoły przychodzimy po wiedzę, ale dobrze abyśmy przychodzili tu z dobrym wychowaniem.

Co wyróżnia szkolę w Tereszewie, to głównie przedmioty matematyczno-ekonomiczne, przedsiębiorcze. Szkoła od zawsze uczestniczy w SKO. I to owocuje. Wyróżniacie się w tych działaniach proprzedsiębiorczych, a to bardzo ważne aby pracować nad szacunkiem dla pieniądza - mówił włodarz gminy - Dajemy pieniądze z wielką radością, przeznaczamy pieniądze dla tych najlepszych uczniów. W całej gminie mamy 114 stypendystów, wśród nich 17 osób z tej szkoły. Od 2012 roku stypendia wójta gminy przyznajemy z dużym powodzeniem. Nie ma lepszej inwestycji, jak inwestowanie w młode pokolenie. To prorozwojowa lokata. Wiemy to, rozumiemy i dlatego przyznajmy stypendia wójta gminy Kurzętnik. [...] Tereszewo to jedna z nielicznych szkół, gdzie jest naprawdę dobra atmosfera wśród nauczycieli. Myślę, że w tej szkole można jeszcze dużo dobrego zrobić.

W Szkole Podstawowej w Tereszewie, stypendia wójta gminy Kurzętnik przyznano za wyniki w nauce - 17 oraz za osiągnięcia sportowe - 1, na łączną kwotę 9 900,00 złotych.


Tegoroczni stypendyści to:

Tatiana Pokojska, Ksawery Wyrostek, Adrianna Kopistecka, Nikola Kremska z klasy IV, Joanna Derych, Hubert Józefowicz i Sandra Gronowska z klasy V, Agata Bejer, Szymon Kozłowski, Paweł Stępień i Kacper Ząbkiewicz z klasy VIa, Oliwia Tomaszewska i Filip Bukowski z klasy VIb, Karolina Maron i Marcin Józefowicz z klasy VII, Julia Pokojska i Paulina Stępień z klasy VIII.

Paulina Stępień otrzymała także stypendium sportowe za udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Sportowego Szkolnego Związku Sportowego. Uczennica, w biegu na 300 metrów, zajęła drugie miejsce.

19 lutego 2020, wszystkie wyróżnione osoby pojadą na wycieczkę do Młyna Wiedzy w Toruniu.

W gminie Kurzętnik, łącznie przyznano 123 stypendia dla 114 uczniów na kwotę 58 700,00 złotych, w tym 93 za wyniki w nauce, 28 za osiągnięcia sportowe, 2 za osiągnięcia artystyczne.

- SP Tereszewo: za wyniki w nauce - 17, za osiągnięcia sportowe - 1
kwota stypendiów: 9 900,00 zł

- SP Kurzętnik: za wyniki w nauce - 36, za osiągnięcia sportowe - 23, za osiągnięcia artystyczne - 2
kwota stypendiów: 27 000,00 zł

- SP Marzęcice: za wyniki w nauce - 24, za osiągnięcia sportowe - 2
kwota stypendiów: 14 200,00 zł

- SP Brzozie Lubawskie: za wyniki w nauce: 16, za osiągnięcia sportowe - 2
kwota stypendiów: 7 600,00 zł

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, życząc dalszych sukcesów.

a.laskowska@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages