Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Dzień pamięci o ludziach cierpiących duchowo, jak i fizycznie...

2020-02-12 22:58:36 (ost. akt: 2020-02-12 23:08:29)
Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 3

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 3

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Nowym Mieście w szczególny sposób już od ponad 20 lat obchodzi się Światowy Dzień Chorego. W spotkaniach z tej okazji, najpierw w kościele, a następnie w Szkole Podstawowej nr 3, uczestniczy spora grupa osób.

Przypomnieć trzeba, że Światowy Dzień Chorego jest świętem, które obchodzi się corocznie 11 lutego, a ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich.

Przesłaniem święta jest objęcie modlitwą i obecnością ludzi cierpiących duchowo, jak i fizycznie. Ważne jest, by spróbować na swój sposób, ulżyć drugiemu w cierpieniu i samotności.

W Nowym Mieście, w Światowy Dzień Chorego wszyscy chętni zaproszeni zostali do nowomiejskiej bazyliki do uczestnictwa w mszy świętej. Kościół, jak nigdy dotąd, zapełniony był wiernymi. Podczas mszy wszyscy przyjęli sakrament namaszczenia i pobłogosławieni zostali relikwiarzem św. Jana Pawła II.

Miłe przyjęcie, po uroczystości religijnej, przygotowano w Szkole Podstawowej nr 3. W auli, miejsca przy zastawionych stołach, zajęło około stu osób. Gości przywitała Bożena Rutkowska – Marciniak, dyrektorka „Trójki”, a także Józef Blank którzy wyrazili radość ze wspólnego spotkania w tak licznym gronie. Do zebranych zwróciła się także Elżbieta Rogowska, szefowa GOPS-u.

Seniorom zaprezentowali się szkolni artyści, a w tym najmłodsi — 6-latkowie, a na stołach niczego nie brakowało. Organizatorami Światowego Dnia Chorego, oprócz „Trójki”, był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Parafia pw. św. Tomasza Apostoła.
Stanisław R. Ulatowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages