Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Powrót Nowego Miasta Lubawskiego do macierzy – zajęcia w SP 2

2020-02-06 17:08:19 (ost. akt: 2020-02-06 17:58:03)
Podczas lekcji historii

Podczas lekcji historii

Autor zdjęcia: SP 2

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim w dniach od 13 do17 stycznia 2020 roku odbyły się zajęcia, dotyczące wydarzeń sprzed 100 lat.

Wszyscy uczniowie z klas VI – VIII na lekcjach historii poznawali okoliczności wyzwolenia Nowego Miasta Lubawskiego i jego mieszkańców oraz powrót 19 stycznia 1920 roku naszej Małej Ojczyzny do macierzy. Uczniowie oglądali stare fotografie, na których odszukiwali znane im miejsca. Z ogromnych zainteresowaniem obejrzeli film, ukazujący Polskę lat 20-tych i 30-tych. Podsumowaniem zajęć były uczniowskie przemyślenia na temat wolności. Wszystkie pomysły zostały umieszczone w „Księdze Wolności”, która sukcesywnie zapełnia się wpisami naszych uczniów. Przedsięwzięciem skierowanym do uczniów klas starszych było redagowanie i tworzenie komiksów na temat: „Czym jest wolność?” Zajęcia poprowadziła pani Joanna Mierzyńska – nauczyciel historii.
SP 2


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages