Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Droga do Piekiełka gotowa!

2020-01-21 11:50:26 (ost. akt: 2020-01-21 11:52:09)

Autor zdjęcia: UG Grodziczno

Niedawno informowaliśmy o przebudowie utwardzonego odcinka prowadzącego do rezerwatu przyrody „Piekiełko”. Odcinek jest już gotowy.

Piekiełko jest bez wątpienia najbardziej widowiskową atrakcją przyrodniczą w regionie. Przełomowy odcinek rzeki Wel to przewrócone drzewa, wartki nurt czystej wody i naturalny las porastający strome, brzegi doliny. Przez rezerwat biegnie ścieżka edukacyjna. Na niedalekim uroczysku Straszewy często zatrzymują się kajakarze. Dotychczas dojazd do tego miejsca był utrudniony. Dzięki współpracy Urzędu Gminy Grodziczno i Nadleśnictwa Lidzbark sytuacja uległa wielkiej poprawie.

Za kwotę ponad 283 tys. zł udało się odnowić ponad 1.200 metrów drogi gminnej z Trzcina w kierunku Chełst. Odcinek zyskał utwardzoną nawierzchnię.

- Dzięki tej wspólnej inicjatywie zyskaliśmy dogodny dojazd do skarbu przyrodniczego naszej gminy. Teraz dojadą tu mieszkańcy i turyści. Do tego ułatwi to komunikację leśnikom i rolnikom. Cieszę się ze współpracy z Nadleśnictwem Lidzbark i liczę, że to nie ostatnia taka wspólna inwestycja – mówił podczas otwarcia Tomasz Szczepański, wójt gminy Grodziczno.

Do słów wójta odniósł się Dariusz Szczawiński, nadleśniczy Nadleśnictwa Lidzbark.

- Ta inwestycja to modelowy przykład współpracy samorządu i Lasów Państwowych. Życzymy sobie, każde takie partnerstwo układało się tak jak z gminą Grodziczno – komentował nadleśniczy.

Łącznie z wcześniejszą modernizacją współfinansowaną z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, w latach 2019-20 zbudowano ponad 1.750 metrów nawierzchni utwardzonej do rezerwatu „Piekiełko”. Polecamy to miejsce na wyprawy krajoznawcze o każdej porze roku.

Urząd Gminy Grodziczno



Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl



Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages