Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Przedszkolaki recytowały w Grodzicznie

2020-01-14 10:12:34 (ost. akt: 2020-01-14 10:14:52)

Autor zdjęcia: UG Grodziczno

Maluchy z gminy Grodziczno mają doskonałą pamięć. Udowodniły to podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

Potyczki językowe dla dzieci od trzech do sześciu lat odbyły się w sali narad Urzędu Gminy Grodziczno. Występy dzieci oceniała komisja w składzie: Teresa Dzierżak-Górzyńska, Małgorzata Narwojsz i Aleksandra Zielińska. Można było wysłuchać kilku interpretacji „Okularów”, „Bambo” Brzechwy czy rymowanek.

Dzieci z mniejszą lub większą pomocą opiekunek śmiało wkraczały na scenę i recytowały. Jury miało niełatwe zadanie. Nagrodzenie uczestników rozpoczęło się od nagrody specjalnej – grand prix – za wyjątkowy występ trzyletniego Filipa Króla z SP z Zajączkowa. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły Nadia Rogozińska z SP w Mrocznie i Marysia Zawadzka z SP w Nowym Grodzicznie. Spośród czterolatków najlepsze były ex-aequo Antonina Michalska z SP w Mrocznie oraz Aleksandra Teska z SP w Zajączkowie. Drugie miejsca zajęły Julia Snopkowska z SP w Boleszynie oraz Radosław Zieliński z SP w Nowym Grodzicznie. Spośród pięciolatków najlepsze były Sylwia Łakomy z SP w Zajączkowie i Kinga Orzechowska z SP w Boleszynie. Kolejne miejsce zdobyły Alicja Kwiatkowska z SP w Nowym Grodzicznie oraz Julia Barra z SP w Mrocznie. Wśród najstarszych, sześcioletnich recytatorów wygrała Milena Dekarska z SP w Nowym Grodzicznie. Druga była Nikola Rozwadowska w SP w Zajączkowie, a trzecie ex-aequo Małgorzata Jankowska z SP w Nowym Grodzicznie i Izabela Markowska z SP w Mrocznie.

Każdy z uczestników został nagrodzony gromkimi brawami widowni. Każdy z uczestników otrzymał piękną książkę i słodki upominek. Organizatorami konkursu byli Gminna Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie.

Urząd Gminy GrodzicznoPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages