środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Po raz 28 zabije czerwone serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2020-01-08 13:54:50 (ost. akt: 2020-01-11 08:42:46)

Kolejny finał, kolejna okazja aby pomóc, wrzucić do puszki, coś wylicytować, coś kupić aby dołożyć swoją cegiełkę do największej w Polsce zbiórki, która od 28 lat gra na rzecz najmłodszych i najstarszych.

Powiat nowomiejski zagra w najbliższą niedziele w największej Orkiestrze świata! Sprawdź co, gdzie i kiedy aby nic Cię nie ominęło. To będzie gorąca, styczniowa niedziela z czerwonym serduszkiem na czele.

Nowe Miasto Lubawskie: W przeddzień wielkiego finału odbędzie się wyjątkowa rozgrzewka. W nowomiejskim sztabie WOŚP jakim będzie Miejskie Centrum Kultury odbędzie się loteria fantowa o 17:30 a tuż po niej, o godzinie 18 fitness dla wszystkich! A w samą niedzielę na ulicach miasta, od 7 do 19 będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Każda złotówka wrzucona do puszki to Twój wkład w to społeczne dzieło jakim jest WOŚP. Finał odbędzie się w sali widowiskowej MCK od godziny 17 do 21. W tym czasie atrakcji nie zabraknie. Organizatorzy zapraszają na część artystyczną w wykonaniu uczniów nowomiejskich szkół, piękny wokal zapewnią członkowie Mini Studia Piosenki z MCK. W międzyczasie będzie można wziąć udział w licytacji gadżetów Orkiestry oraz innych perełek przekazanych przez sponsorów, skorzystać z kawiarenki, skosztować smacznej zupy czy słodkiej niespodzianki. A o godzinie 20 dla wszystkich, na scenie wystąpi zespół „18 minut”.

Biskupiec: Orkiestrowym centrum dowodzenia w Biskupcu będzie Gminny Ośrodek Kultury. Na tamtejszej scenie będzie się działo. Zaprezentują się: grupa taneczna i wokalna GOK, Kamil Karbowski, Amelia Dubanowska, zespół CI-HO. Gościem specjalnym będzie Adrian Grabski – Mistrz Polski Nunchaku. Wszystkich zapraszamy do GOK od godziny 15. W tym czasie będą trwały licytacje dla WOŚP i będzie działała kawiarenka od Rady Rodziców z Biskupca. Finałowym akcentem będzie światełko do nieba.

Grodziczno: Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie w najbliższą niedzielę zagra z Orkiestrą od godziny 12 do 15. To czas występów, licytacji i integracji. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: spektakl teatralny, występy uczniów i absolwentów, prezentacje harcerzy 3DH Wichry, kawiarenka od rady rodziców, kącik zabaw dla najmłodszych. Zapowiada się fantastyczny czas na który serdecznie zapraszamy. Dobra zabawa gwarantowana.

Kurzętnik: Od godziny 7:30 kwestowanie rozpoczną wolontariusze w Kurzętniku. Nie zabraknie ich także na starcie biegu dla WOŚP przy Gminnym Centrum Kultury o godzinie 10. Gdy po biegu opadną emocje, orkiestrowe świętowanie przeniesie się na halę sportową przy ZS im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Tam od godziny 15 odbędą się licytacje, loteria fantowa, kawiarenka i występy. Na scenie zaprezentują się uczniowie szkół Gminy Kurzętnik, zespoły działające przy GCK w Kurzętniku, kicboxerzy Zamku Kurzętnik. A od godziny 19 wszyscy spotkają się na Kurzej Kurze gdzie zagra zespół CI-HO oraz THE GOOD TIMES. O 20, wielkim finałem będzie światełko do nieba.

Gmina Nowe Miasto Lubawskie: Od piątku 10 stycznia rozpoczyna się wielkoorkiestrowe granie w Skarlinie, Gwiździnach i Bratianie. Kwesta na rzecz WOŚP oraz licytacje odbędą się w piątek podczas zabawy karnawałowej w Domu Rolnika w Skarlinie. W niedzielę kwesta na terenie wsi. Także w piątek, 10 stycznia odbędzie się turniej halowej piłki nożnej na sali gimnastycznej ZS w Bratianie. Także tu będzie niedzielne kwestowanie na terenie wsi a na finałowe spotkanie zapraszamy do auli Zespołu Szkół. Organizatorzy przygotowali kiermasze, licytacje, występy artystyczne, kawiarenkę, malowanie twarzy i gorącą atmosferę. Tylice także grają dla WOŚP. Wolontariusze z puszkami będą zbierać pieniądze przed i po mszach o godzinie 7:30, 9:00, 10:00 i 11:30. Od 14 serdecznie zapraszamy do wiejskiej świetlicy gdzie oprócz licytacji gadżetów WOŚP będzie cała masa atrakcji w wykonaniu uczniów i szkolnego cyrku tylickiej szkoły. Do godziny 17 będzie działać kawiarenka a między występami zabawy przy muzyce.

Radomno
Tu orkiestrowe granie rozpocznie się na sportowo. Organizatorzy proponują bieg główny na dystansie 6 km, wycieczkę rowerową na dystansie 13 km oraz bieg/spacer dzieci z rodzicami. Zapisy od godziny 11:30 w szkole. Start przewidziano na godzinę 13:00. Wpisowe - dobrowolna opłata na rzecz Orkiestry. Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy medal, a na mecie będzie czekał ciepły posiłek i słodka niespodzianka. Ponadto w programie: licytacja orkiestrowych gadżetów, loteria fantowa, kawiarenka oraz moc atrakcji dla najmłodszych. Na zakończenie - tradycyjne światełko do nieba.

W Szkole Podstawowej w Jamielniku również czeka na mieszkańców wiele atrakcji związanych z wielkoorkiestrowym graniem. Na sobotę zaplanowano turniej siatkówki, który rozpocznie się o godz. 9.00. W niedzielę natomiast mieszkańcy będą mogli wziąć udział m.in. we wspólnym kolędowaniu oraz przekonać się, jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków. Wszystkie panie zaś na pewno chętnie skorzystają z profesjonalnego badania cery. Odbędzie się również licytacja gadżetów. al

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Łukasz Foltyn #2847841 | 109.196.*.* 12 sty 2020 10:15

  Piramida WOŚP: - na szczycie Owsiak z rodziną wyciągają z tego miliony - pośrodku celebryci, oddający na aukcje zbędne i bezwartościowe dla nich rzeczy, ocieplają swój wizerunek - na dole miliony naiwnych, którzy zasilają to swoimi pieniędzmi i darmową pracą (wolontariat). Dodajmy do tego duże wydatki samorządów a samorządy to my wszyscy, czyli dół tej piramidy... Łukasz Foltyn

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Kornel #2847746 | 185.129.*.* 11 sty 2020 23:54

   Wspomagają kogo chcesz, możesz nawet złotego melona ,albo sok z buraka, a od Kościoła odkoleguj się.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wspomoge orkiestre #2847259 | 80.255.*.* 11 sty 2020 09:49

   Na ambonie slyszymy krytyke Jurka Owsiaka.Na rydzyka i kler daja miliony a chorym dzieciom zamykaja toalety w sejmie . W takim kraju zyjemy

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. burek #2846406 | 178.213.*.* 9 sty 2020 13:28

   W końcu Grodziczno się ogarnęło. Pleban przestał rządzić?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages