Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Policja: To był spokojny Sylwester

2020-01-02 15:17:15 (ost. akt: 2020-01-02 15:19:05)

Autor zdjęcia: archiwum

Mimo, że interwencji nie zabrakło, Sylwester w skutkach był spokojny. To dobry początek roku.

Jak każdego roku okres sylwestrowy i noworoczny to czas wzmożonych policyjnych działań. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i jak najszybciej reagować na wezwania obywateli. Sylwestrowa noc w powiecie nowomiejskim w ocenie policjantów przebiegła spokojnie.

Sylwestrowa noc jest zawsze sporym wyzwaniem dla służb, w tym także dla policji. W czasie kiedy inni się bawią funkcjonariusze dbają o to aby było bezpiecznie. Tegoroczny sylwester minął spokojnie. Nowomiejscy policjanci w ciągu ostatniej doby ,w minionym roku interweniowali 25 razy. Patrole reagowały na wszelkie zakłócania porządku publicznego. Odnotowaliśmy 4 takie przypadki. Miniony czas to także wyjątkowy, spokojny okres pod względem drogowych zdarzeń. Ostatniego dnia roku policjanci pracowali przy 4 niegroźnych kolizjach. Działania policjantów zmierzały także do udzielania przez nich pomocy w trakcie kłótni czy nieporozumień rodzinnych, takich wezwań było 5.

Na szczęście policjanci nie odnotowali żadnych zgłoszeń dotyczących nieumiejętnego obchodzenia się materiałami pirotechnicznymi.

W sylwestrową noc policjanci wezwani byli do mężczyzny, który leżał na jednym z chodników w Nowym Mieście Lubawskim. Mężczyznę zauważył przypadkowy przechodzień. Jak się okazało 41-letni mieszkaniec miasta był pijany i gdyby pozostał dłużej w tym miejscu, groziłoby mu wychłodzenie. W trakcie sprawdzania jego danych osobowych okazało się, że mieszkaniec miasta poszukiwany był zgodnie z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim za kradzież. Mężczyzna prosto z zimnego chodnika został doprowadzony do policyjnej celi a po wytrzeźwieniu został przewieziony do zakładu karnego.

informacja KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages