Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Wspólne kolędowanie u boleszyńskiej Matki

2019-12-27 12:47:10 (ost. akt: 2019-12-27 12:59:54)

Tradycyjnie w święto Trzech Króli, proboszcz boleszynskiego sanktuarium Piotr Nowak organizuje ucztę dla ducha i ucha. Koncert z udziałem wyjątkowych wykonawców odbędzie się 6 stycznia o godzinie 14:00. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaprezentują znani artyści w swoich aranżacjach: Joanna Trzepiecińska, Krzysztof Gwiazda i Bogdan Hołownia

Joanna Trzepiecińska
Ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i średnią w klasie fletu. Aktorka Teatru Studio. W 1988 roku ukończyła PWST w Warszawie. Stała się popularna dzięki roli Joanny, głównej bohaterki serialu TVP "Rzeka kłamstwa" (1987). W 1992 roku otrzymała nagrodę tygodnika "Film"- Złotą Kaczkę w kategorii: najlepsza polska aktorka 1991 roku.


Krzysztof Gwiazda
Bas-baryton,kompozytor, pedagog.
Prowadzi na You Tube 2 kanały: https://www.youtube.com/c/KrzysztofGwiazda
i https://www.youtube.com/c/PiosenkiPanaGwiazdy - autorski kanał z piosenkami dla dzieci.Wykształcenie muzyczne uzyskał (1996) w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Urszuli Trawińskiej Moroz, ukończył PSM I i II st w klasie akordeonu i fortepianu w Żyrardowie. Technikę i interpretację wokalną rozwija pod kierunkiem czołowego basa i wybitnego artysty Romualda Tesarowicza. Współpracuje z doświadczonymi pianistami oraz dyrygentami.
Artysta obdarzony wspaniałą siłą i barwą głosu o niezwykle rozległej skali (trzy oktawy), umożliwiającej śpiewanie zarówno partii barytonowych jak i basowych. Wykonuje liczne role liryczne i dramatyczne, pieśni, a także muzykę dawną, gdyż posiadając skalę basową posiada również ruchliwość i blask, a także miękkość barytonu. Założyciel Salonu Muzycznego w Domach Konesera na Mazurach. W latach 2009 - 2017 Salon funkcjonował jako miejsce spotkań kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych. W Salonie odbywały się koncerty i recitale kameralne, operetki (Melodie Świata, W krainie Księżniczki Czardasza, koncerty tematyczne).
Wszechstronnie ceniony artysta i pedagog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne dzieci i młodzieży. Reżyser i producent sztuk teatralnych z udziałem dzieci i młodzieży w tym niepełnosprawnych. Autor muzyki i tekstów piosenek. Zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz wspierania kultury i rozwój dzieci i młodzieży (laureat Zaczarowanego Ptaszka, Zaczarowana Piosenka Anny Dymnej 2008).


Bogdan Hołownia
klasa fortepianu
Pochodzi z Torunia. Pierwsze szlify jazzowe zdobywał w zespole Jana Ptaszyna Wróblewskiego w latach dziewięćdziesiątych. W roku 1993 ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Po powrocie z Bostonu stara się grać Muzykę Polską (piosenki okresu Przedwojnia, piosenki Kabaretu Starszych Panów) i stara się przekazać młodszemu pokoleniu to co jest potrzebne by utwory te wykonywać rzetelnie… W roku 2005 ukończył prestiżową Akademię Muzyczną w Katowicach broniąc pracę zatytułowaną – „Muzyka Jerzego Wasowskiego. Rozważania geometryczno sferyczne”. Komisja z uwagą wysłuchała argumentów prelegenta, zaproponowała mu wizytę w zaprzyjaźnionym zakładzie psychiatrycznym… Od tamtej pory jest przez środowisko jazzowe traktowany z przymrużeniem oka. Prywatnie jest osobnikiem zupełnie niegroźnym a nawet sympatycznym, skorym do tego by podzielić się tym co wie, tym co posiada.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kom #2840044 | 5.173.*.* 27 gru 2019 14:20

    Przepiękna Joasia Trzepiecińska szerokiej rzeszy widzów jest najbardziej znana jako Alutka z serialu "Rodzina zastępcza", a jeżeli chodzi o filmy fabularne, to zapewne jako Alicja z "Papierowego małżeństwa: w reżyserii Krzysztofa Langa i jako Ania w"Sztuce kochania"w reżyserii Jacka Bromskiego. Jedna z najpiękniejszych polskich aktorek.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages