Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Jasełka w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2019-12-24 11:19:11 (ost. akt: 2019-12-24 11:40:45)
Podczas bożonarodzeniowego występu uczniów SP 1

Podczas bożonarodzeniowego występu uczniów SP 1

Autor zdjęcia: SP 1

19 grudnia 2019 roku w nowomiejskiej „Jedynce” zapanowała atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wystawili bożonarodzeniowe jasełka.

Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Radni Miejscy: Mieczysław Kubacki, Andrzej Jankowski, Jan Obuchowski oraz Adam Kłosowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Romuald Koszewski, Prezes ZNP Agnieszka Bochenek, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, media lokalne, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i emeryci. Byli również obecni uczniowie z wychowawcami i rodzice.

Uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK wystawili Jasełka. Montaż słowno-muzyczny pt. „Prezent dla Najbliższych” był wydarzeniem , które przyniosło ogrom emocji zarówno widzom, jak i jego odtwórcom. Głębokie zaangażowanie aktorów w trudne sceny z życia codziennego i przygotowywanie się rodzin do świat Bożego Narodzenia pełne było dziecięcej otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Uczniowie pragnęli zwrócić uwagę na to, jak bardzo ważne jest wspólne spędzanie czasu z rodziną i świętowanie w domu rodzinnym. Wigilia to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Radosny czas oczekiwania - ubieranie choinki, zapach pieczonych ciast, prezenty, krzątanina; te wspomnienia z dzieciństwa w szczególny sposób zapisują się w naszej pamięci. Boże Narodzenie w polskiej tradycji to najbardziej rodzinne święto. Aktorom udało się pokazać magię Świąt Bożego Narodzenia i jej religijny sens. Montażem i występem uczniów zajęły się panie Irena Światkowska i Lucyna Ben Nasr. Oprawę muzyczną przygotowała Hanna Szymańska, a piękną scenografię wykonała Marzena Cieplak.
SP 1
Podczas bożonarodzeniowego występu uczniów SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages