środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Dostałeś SMS z prośbą o dopłatę za przesyłkę? Uważaj to może być oszustwo!

2019-12-11 08:02:52 (ost. akt: 2019-12-11 13:08:29)

W dobie Internetu oszuści znajdują coraz to nowe metody wyłudzania pieniędzy i zdobywają sposoby by poznać hasła do naszych kont bankowych lub też zmanipulować nas tak, byśmy to my sami przelali im pieniądze. W miniony weekend mieszkaniec naszego powiatu dostał smsa z prośbą o dopłatę za przesyłkę w kwocie 94 groszy. Gdy kliknął w podany w wiadomości link stracił ponad 7 tysięcy złotych.

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Od pewnego czasu stosują nową metodę wyłudzania pieniędzy na tzw. przesyłkę lub paczkę.

W miony weekend ofiarą takiego oszustwa stał się mieszkaniec naszego powiatu, który otrzymał wiadomość SMS z prośba o dopłatę do przesyłki w kwocie 0,94 gr. Mężczyzna kliknął w link dołączony do wiadomości SMS po czym otworzyła się strona z wyszczególnionymi bankami. Mężczyzna wybrał zakładkę swojego banku i zalogował się do niego po czym dokonał zatwierdzenia przelewu. Jak się później okazało z jego konta nie zniknęła suma 0,94 zł a ponad 7 tys. zł.

Jak się chronić przed taką utrat a pieniędzy?

Przede wszystkim nie klikajmy w linki w wiadomościach czy mailach. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów - bardzo często pełne są literówek czy błędów - a także SMS-y z banku. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy.

Informacja KPP NML
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zawiedzionyfag #2833963 | 46.186.*.* 12 gru 2019 13:17

  tak jak oszustwa ogólne tak też policja powinna mieć narzędzia do wykrywania tych oszustów przez internet i obserwacji ich konta -ale to chyba jeszcze poziom przedszkola -a szkoda!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. observer #2833411 | 5.173.*.* 11 gru 2019 11:49

  Karać powinni nie tego, kto to wymyśli tylko tego, który dał się na to nabrać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Cebula #2833321 | 188.147.*.* 11 gru 2019 09:34

   Haha Polski Janusz cebularz myślał że dopłaci parę groszy i dostanie coś co nie należy do niego. O patrz chciałem wydymać Freda ale to Fred wydymał Janusza na 7 tyś

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages