Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Koperta życia- z nią możesz być bezpieczny

2019-12-11 07:40:39 (ost. akt: 2019-12-11 07:42:15)

Gorąco zachęcamy osoby w wieku senioralnym (60+), a także niepełnosprawne, schorowane i samotnie mieszkające – bądź ich bliskich, aby zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie po odbiór bezpłatnych „Kopert życia”. Zapotrzebowanie na nie można także składać u sołtysów. Zestaw niezbędnych informacji, umieszczony w zamkniętej kopercie i schowany w lodówce, może uratować zdrowie, a nawet życie!

„Koperta życia” to inicjatywa do udziału w której serdecznie namawiam. Podjęliśmy ją w trosce o Państwa bezpieczeństwo. W chwili możliwej interwencji lekarskiej w domu poszkodowanego, służby ratunkowe będą mogły udzielić mu szybkiej pomocy, dzięki kopercie z pisemnym zarysem jego stanu zdrowia. Statystyki pokazują, że prawidłowo wypełnione karty informacyjne w „Kopercie życia” (ich treść musi zostać uprzednio sprawdzona i potwierdzona przez lekarza) niejednokrotnie uratowały ludzkie życie.

Warto więc skorzystać z możliwości, którą Państwu ofiarujemy lub zrobić prezent bliskiej osobie – tym samym obdarować ją większym komfortem. Czasem o ludzkim życiu decyduje sekunda, a wówczas każda wskazówka jest naprawdę ważna!” – komentuje i zachęca Dyrektor OPS, Anna Pijaczyńska.

https://gminanml.pl/system/pobierz.php?id=1470

Na karcie informacyjnej powinny znaleźć się wszystkie dane, które mogą być potrzebne ratownikowi medycznemu na wypadek konieczności udzielenia pomocy - zwłaszcza gdy pacjent jest nieprzytomny lub kontakt z nim jest ograniczony. Skraca to wyraźnie okres zbierania wywiadu medycznego i umożliwia ratownikowi niesienie natychmiastowej pomocy. Zazwyczaj są to: imię, nazwisko, numer Pesel, telefony kontaktowe do bliskich osób, a także grupa krwi, choroby na które się leczymy, przyjmowane leki, uczulenia.

Kopertę chowa się w lodówce, którą oznacza się magnesem z dopiskiem: „Tu jest Koperta życia”. Dlaczego w lodówce? Dlatego, że jest to urządzenie łatwe do zlokalizowania w każdym domu.

Blankiety można odbierać w Ośrodku Pomocy Społecznej (Mszanowo, ul. Podleśna 1, budynek Urzędu Gminy) – w pokoju nr 2. Ośrodek czynny w: poniedziałki i wtorki w godz. 7.30 - 16.00, środy i czwartki w godz. 7.30 - 15.30 oraz w piątek w godz. 7.30 - 14.30. Serdecznie zapraszamy!Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages