Funkcjonariusz SW z Nowego Miasta, wraz z kolegą, właściwą postawą uratowali rodzinę po wypadku

2019-12-04 18:43:08(ost. akt: 2019-12-04 18:45:31)
Inspektorzy Zespołu Terenowego Systemu Dozoru Elektronicznego przy Zakładzie Karnym w Iławie podczas wykonywania czynności służbowych udzielili pomocy ofiarom zdarzenia drogowego.
Odruch bezwarunkowy

To nie pierwsza sytuacja na naszych polskich drogach, jak mówi st. sierż. Radosław Koziorzemski, kiedy jego reakcja była konieczna, by udzielić komuś pomocy. Służba w ramach SDE, a zwłaszcza ta nocna, wymagająca interwencji w terenie, niejednokrotnie napotyka na sytuacje wymagające natychmiastowej reakcji. Profesjonalizm, opanowanie i umiejętność działania w sytuacjach stresogennych to cechy naszych funkcjonariuszy. Podczas 12 – godzinnej służby, patrole Zespołu Terenowego Systemu Dozoru Elektronicznego przemierzają dużą liczbę kilometrów, wykonując swoje zadania na rozległym terenie.

Obywatelska postawa

1 sierpnia 2019 r. st. sierż. Radosław Koziorzemski oraz referent Karol Więckiewicz w drodze powrotnej z wizyty u dozorowanego około godziny 1:00 w nocy byli świadkami zdarzenia drogowego. Bez zastanowienia zatrzymali się, by natychmiast przystąpić do działania. W przydrożnym rowie leżał na boku samochód osobowy, którego pasażerami była matka z czwórką małych dzieci. Poszkodowani byli obywatelami Łotwy. W pierwszej kolejności ustalili, czy komuś z poszkodowanych w tym zdarzeniu nie jest potrzebna natychmiastowa przedmedyczna pomoc, następnie powiadomili odpowiednie służby. Zabezpieczyli miejsca zdarzenia, a poszkodowanym pomogli opuścić pojazd. Z racji tego, że pasażerami były dzieci i ich matka, inspektorzy musieli również udzielić im stosownego wsparcia psychologicznego, aby umniejszyć ryzyko ataku paniki.

Najwyższe dobro - życie

Zadania wynikające z pracy w Służbie Więziennej wymagają od funkcjonariuszy i pracowników umiejętności reagowania w sytuacjach nagłych, wymagających odporności na stres. Czemu zawsze towarzyszy presja czasu. Zdarzają się sytuacje wymagające wykorzystania umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. Odpowiednie szkolenia, lata praktyki, jak widać przyniosły oczekiwany skutek.
Postawa z pewnością godna naśladowania. Możemy być dumni, że w szeregach Służby Więziennej są tacy ludzie.

Gratulujemy obywatelskiej postawy!
Tekst i zdjęcia: kpt. Magdalena Socha

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator #2839690 | 5.173.*.* 25 gru 2019 15:30

    Ten z lewej wygląda jakby nieźle go życie złachało i wali sake żeby się znieczulić

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. w. earp #2830192 | 5.173.*.* 5 gru 2019 11:52

      Jest czas, żeby złożyć stosowny wniosek, aby ci f-sze na Dzień Służby Więziennej zostali odpowiednio uhonorowani odznaczeniami.

      odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. Nml #2830038 | 178.213.*.* 5 gru 2019 02:08

        Myślę że jako funkcjonariusze znają Art. 162. kk i proszę o opisanie godnej postawy też cywili.

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

        2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5