Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Spotkanie przedszkolaków z myśliwymi

2019-12-03 20:03:39 (ost. akt: 2019-12-03 20:06:49)
W przedszkolu przy nowomiejskiej szkole "Dwójce" pojawili się ciekawi goście

W przedszkolu przy nowomiejskiej szkole "Dwójce" pojawili się ciekawi goście

Autor zdjęcia: SP 2

27 listopada 2019 roku grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim spotkała się z myśliwymi: panem Witkiem – dziadkiem Niny i panem Tomaszem Gurzyńskim.

Panowie są członkami Koła Łowieckiego „Szarak”, które działa na ternie 17,5 tysiąca hektarów. Są to: lasy, pola, łąki, zagajniki. Myślistwo jest pasją obu panów. Pan Tomasz jest mistrzem Polski w naśladowaniu głosów zwierząt. Podopieczni pań: Marii Szymankiewicz i Karoliny Machcińskiej słuchali głosów zwierząt, które zaprezentował wykorzystując wabiki pan Tomasz. Dzieci próbowały odgadnąć odgłosy zwierząt, ale nie było to łatwe. „Krasnoludki” były zachwycone umiejętnościami pana Tomasza. Goście, stosując gwarę myśliwską, opowiedzieli przedszkolakom o zwyczajach zwierząt. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, oglądały zdjęcia i plansze oraz zadawały pytania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały książeczki o lesie, ołówki, breloczki oraz słodycze. Pożegnanie odbyło się myśliwskim zawołaniem „Darz Bór”. Grupa przedszkolna „Krasnoludki” oraz panie: Maria Szymankiewicz i Karolina Machcińska serdecznie dziękują panom myśliwym za ciekawe i pouczające spotkanie.
SP 2

W przedszkolu przy nowomiejskiej szkole


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages