Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Mocna, męska ekipa w rywalizacji Policji i Przyjaciół o puchar Komendanta KPP [ ZDJĘCIA ]

2019-11-30 18:33:36 (ost. akt: 2019-12-03 11:31:00)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Po raz IV odbył się Powiatowy Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Gospodarze po raz pierwszy wygrali, co cieszy tym bardziej, że w tle był szczytny cel.

Mega dawka emocji i dobrego piłkarskiego grania na hali MOSIR to także okazja do pomagania którą doskonale wykorzystali policjanci, przyjaciele i kibice. Podczas turnieju halówki zbierane były środki na leczenie Julii Rówczyńskiej, małej dziewczynki chorej na SMA1 czyli rdzeniowy zanik mięśni.

- Na turniej przyjechały drużyny mundurowe oraz przyjaciele, grało 9 drużyn a zwycięscy w finale zagrali z klubem ekstraklasy KS Constract Lubawa - mówi Mariusz Sargalski z KPP Nowe Miasto - Przyjechali do nas zawodnicy ze Szczytna, Braniewa, Olsztyna, Działdowa, Nidzicy, nowomiejscy policjanci, strażacy i samorządowcy oraz ekipa PKP Cargo - wymienia Mariusz Sargalski i dodaje - zgłosiło się więcej drużyn niż mieliśmy miejsc, za rok zorganizujemy ten turniej na dwie hale.

Na faworyta turnieju typowana była drużyna PKP Cargo Iława ale gospodarze sprawili niespodziankę i zajęli 1 miejsce.

Zaproszenie drużyny z Lubawy z pewnością było świetnym akcentem i uatrakcyjnieniem spotkania. Niestety drużyna KPP Nowe Miasto wygrała turniej ale uległa profesjonalistom przegrywając 0:8.

- Kolega z mojej jednostki ma koleżeński kontakt z Constractem, zaprosił zawodników a oni z entuzjazmem przyjęli zaproszenie - mówi Mariusz Sargalski z KPP Nowe Miasto.

Dzięki ofiarności sponsorów zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym czasie działała także kawiarenka, wolontariuszki zbierały do puszek pieniądze. Odbyły się także licytacje koszulek i innych gadżetów piłkarskich m.in KS Constract, KS Drwęca.
Z licytacji, konto Julii zasili kwota 1200zł a z puszek 4220 zł .

Nagrody, medale i puchary wręczał Komendant nowomiejskiej policji insp. Jacek Drozdowski oraz Starosta nowomiejski Andrzej Ochlak.

Wyniki turnieju:
1. KPP Nowe Miasto Lubawskie
2. PKP Cargo Iława
3. OPP Olsztyn
4. UM Nowe Miasto Lubawskie
5. KPP Szczytno
6. PSP Nowe Miasto Lubawskie
7. KPP Nidzica
8. KPP Braniewo
9. KPP Działdowo

W imieniu Organizatorów przekazujemy podziękowania sponsorom i wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji turnieju.

a.laskowska@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages