Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Mieście podsumowali projektowe działania

2019-11-30 14:23:51 (ost. akt: 2019-12-01 11:05:40)
O projekcie opowiadał Krzysztof Wietecha

O projekcie opowiadał Krzysztof Wietecha

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W świetlicy wiejskiej w Wielkich Bałówkach spotkali się studenci nowomiejskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ich goście. Podsumowali projekt „Zadbajmy wspólnie o środowisko i o siebie”. Była też okazja do zabawy andrzejkowej.

Zebranych studentów i gości powitały Elżbieta Grzonkowska, prezes UTW oraz Joanna Taranowska, koordynatorka projektu „Zadbajmy wspólnie o środowisko i o siebie”. To dzięki niemu UTW pozyskło 5 tys. zł. Działania dofinansowane były z programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”.

Minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłej Mirosławy Piwowarczyk, która aktywnie udzielała się w nowomiejskim UTW.

Potem już mówiono o ciekawych, projektowych działaniach. Historię projektu przedstawił przy pomocy prezentacji multimedialnej Krzysztof Wietecha, wiceprezes zarządu UTW.
Były trzy marsze nordic walking i tyle samo warsztatów kulinarnych „Nie wyrzucaj żywności – zagospodaruj to, co zostaje”. Odbył się jesienny piknik z wykładem „Stop plastikom”. Studenci pojechali do Parku Krajobrazowego w Grzmięcy, gdzie wysłuchali wykładu „Ochrona środowiska i działania parku krajobrazowego”. Na koniec była biesiada w Wielkich Bałówkach. Dzięki pozyskanym środkom UTW zakupił projektor multimedialny i ekran.

— Projekt nasz spotkał się z dużą życzliwością i zaangażowaniem społeczności UTW oraz współpracujących z nami lokalnych organizacji, samorządów i mediów. Dziękujemy za pomoc w organizacji i za uczestnictwo w działaniach — mówił Krzysztof Wietecha.

Potem już można było pobawić się przy muzyce i porozmawiać przy wspólnym poczęstunku.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages