Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Szachy nie są nudne! Po raz 41 odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy

2019-11-29 06:58:54 (ost. akt: 2019-11-29 07:00:34)

W sobotę 23 listopada 2019 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się 41. Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży. Otwarcia turnieju w imieniu Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego dokonała Dyrektor MCK Katarzyna Olęcka.

Celem turnieju była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży oraz integracja młodego pokolenia szachistów.
W turnieju wzięło udział 77 miłośników „królewskiej gry” z województw : mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III oraz klasy IV-VIII szkół podstawowych.
Dla wszystkich uczestników były mikołajkowe słodycze ufundowane przez Bank Paribas w Nowym Mieście Lubawskim, a dla zwycięzców – puchary, medale, dyplomy i nagrody ufundowane m.in. przez: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, firmę „Oristo” z Montowa, W-M Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie, IPN w Białymstoku, GGK w Olsztynie, firmę „Komputronik” w Kurzętniku, Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim oraz LGD „Ziemia Lubawska”. Przekaz medialny zapewniła Gazeta Nowomiejska oraz Telewizja Eltronik.
Sędzią głównym turnieju był Feliks Stachowicz z Klubu Szachowego HETMAN, a koordynatorem Ryszard Krzemieniewski.
Wyniki 41. Mikołajkowego Turnieju Szachowego w Nowym Mieście Lubawskim
Chłopcy

Dziewczęta

SP IV - VIII

I - Kamil Pyrzewski (Grudziądz)

II - Rafał Spychalski (Żuromin)

III - Łukasz Otręba (Wielkie Leźno)

I - Weronika Milewska (Żuromin)

II - Nikola Styborska (Brzozie Lubawskie)

III - Sara Zakrzewska (Żuromin)

SP I - III

I - Witold Malinowski (Golub-Dobrzyń)

II - Miłosz Mirosław (Kurzętnik)

III - Jan Wanat (Brzozie Lubawskie)

I - Wiktoria Dziodko (SP 1 Nowe Miasto Lubawskie)

II - Wiktoria Laskowska (Kowalewo Pomorskie)

III - Weronika Piotrowska (Wielkie Leźno)

Przedszkolaki

I - Piotr Kaczorowski (Golub-Dobrzyń)

II - Igor Waruszewski (Brzozie Lubawskie)

I - Pola Malinowska (Wielkie Leźno)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages