środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Młodzież czerwonokrzyska uczciła 100-lecie powstania PCK na Ziemi Nowomiejskiej

2019-11-27 11:58:42 (ost. akt: 2019-11-27 12:03:14)
Wspólna fotografia uczestników wieczornicy

Wspólna fotografia uczestników wieczornicy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Młodzież z powiatu nowomiejskiego skupiona w kołach Polskiego Czerwonego Krzyża uczciła setną rocznicę powstania PCK na Ziemi Nowomiejskiej. Wieczornicę zorganizowano w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście.

Z zaproszenia skorzystali młodzieżowi działacze Szkolnych Kół PCK wraz ze swoimi opiekunami. Delegacje przybyły ze szkół podstawowych i średnich w Biskupcu, Bielicach, Kurzętniku, Bratianie, Zajączkowie, Gwiździnach, Zwiniarzu i Nowym Mieście.

Na spotkaniu obecni byli goście: Andrzej Korecki, historyk nowomiejski, Zbigniew Domżalski, dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej, Ewa Pielak, prezes Zarządu Oddziału PCK w Nowym Mieście, Jadwiga Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału PCK, Adam Lewandowski, prezes Klubu HDK, Halina Kleinowska, kierująca Oddziałem Rejonowego PCK w Nowym Mieście i Urszula Tołkacz, honorowy członek Oddziału PCK w Nowym Mieście.

Wieczornicę rozpoczęto odśpiewaniem hymnu czerwonokrzyskiego i wysłuchaniem części artystycznej wykonanej przez uczniów przygotowanych pod kierunkiem Magdaleny Domżalskiej, Katarzyny Gross-Nowińskiej oraz Agnieszki Kasprzyckiej.

Prezes Ewa Pielak podczas swojego wystąpienia pogratulowała wszystkim działaczom Szkolnych Kół PCK oraz podziękowała im za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju idei czerwonokrzyskiej. Wszyscy młodzieżowi członkowie oraz ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe upominki.
Wdzięczni za ogromny wkład pracy na rzecz rozwoju nowomiejskiego ruchu czerwonokrzyskiego, zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć o tych działaczach, którzy odeszli do wieczności.

W kolejnej części wieczornicy szkolne koła PCK przedstawiły swoją działalność prezentując się w różnorodnej formie. Były więc piosenki, odgrywane scenki, wystąpienia młodych działaczy, a nawet filmiki. Na koniec prezentowania się szkolnych kół Małgorzata Potomska przedstawiła pokaz zdjęć z obchodów 95 rocznicy powstania PCK na Ziemi Nowomiejskiej co wzbudziło wiele wspomnień, ciekawych rozmów i refleksji wśród gości.

W końcowej części spotkania uczestnicy wspólnie zatańczyli taniec przygotowany przez Paulinę Brodzik. Wszyscy obecni rozstawali się wyrażając wdzięczność i dziękowali za przygotowanie spotkania, którego głównym organizatorem był Zarząd Oddziału PCK w Nowym Mieście we współpracy z nowomiejskim Szkolnym Kołem PCK w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli oraz współpracowali przy zorganizowaniu tego spotkania, które poprowadziła Magdalena Grabowska.

Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages