Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” w powiecie nowomiejskim

2019-11-21 16:08:10 (ost. akt: 2019-11-21 16:14:15)
Podczas spotkania w siedzibie nowomiejskiej straży

Podczas spotkania w siedzibie nowomiejskiej straży

Autor zdjęcia: mł. asp. Łukasz Langa - KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała spotkanie podczas, którego poruszone zostały zagadnienia związane z zagrożeniami jakie niesie za sobą sezon grzewczy.

Przybyłych na spotkanie gości przywitał zastępca komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim st. kpt. Krzysztof Szałkowski. Podczas spotkania przekazano informację na temat zasad bezpiecznego użytkowania i utrzymywania instalacji oraz urządzeń w sezonie zimowym jak również z zagrożeniami związanymi z tlenkiem węgla. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: jednostek samorządowych powiatu nowomiejskiego na czele z Panem Jerzym Czaplińskim – Wicestarostą, wydziału zarządzania kryzysowego, policji, straży miejskiej, spółdzielni mieszkaniowych, towarzystwa budownictwa społecznego oraz szpitala powiatowego.

Po przedstawieniu prezentacji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” przez mł. ogn. Sławomira Górzewskiego funkcjonariusza stanowiska ds. kontrolno-rozpoznawczych przekazano informację dotyczącą odpowiedzialności zarządców nieruchomości w zakresie właściwego utrzymania i kontroli przewodów kominowych (wentylacyjnych, spalinowych i dymowych). W dalszej części spotkania zebrani uzyskali informację na temat urządzeń wykrywających obecność tlenku węgla i dymu, sposobu ich montażu oraz ich skuteczności. Funkcjonariuszka policji omówiła sprawy bezpieczeństwa związane z sezonem zimowym natomiast ratownik medyczny opowiedział o objawach zatrucia tlenkiem węgla. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne dotyczące tlenku węgla, które mają rozpropagować w swoim środowisku.

kpt. Mateusz Jaguszewski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie
Podczas spotkania w siedzibie nowomiejskiej straży

Podczas spotkania w siedzibie nowomiejskiej straży

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Kampania jest realizowana od października 2019 r. do marca 2020 r. 

Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych.

RADZIMY!
Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?
1. Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
2. Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
3. Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
4. Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla. W takiej sytuacji natychmiast przewietrz pomieszczenie, w którym się znajdujesz i zasięgnij porady lekarskiej. Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek tlenku dymu i tlenku węgla.
KP PSP Nowe Miasto


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages