Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

REGION: Pieszo z Lubawy do Ostródy, bez odblasków, po alkoholu, środkiem drogi

2019-11-20 13:32:55 (ost. akt: 2019-11-20 13:41:49)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady.

Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w porze jesiennej są piesi. Ciemne ubrania i nie oświetlona droga utrudniają często ich dostrzeżenie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy nie tylko od prawidłowego zachowania się kierowców, ale także od nich samych. Już w przedszkolu policjanci prowadzą pogadanki z dziećmi i uczą je, dlaczego warto nosić odblaski.

Niestety sytuacje, które miały miejsce pokazują, że to osoby dorosłe należy edukować, gdyż częściej wykazują się brakiem wyobraźni i postępują w nieodpowiedzialny sposób.

Wczoraj kilka minut po godzinie 6:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o pieszym idący bez odblasków. Zgłaszający dodał, że mężczyzna idzie całą szerokością drogi krajowej nr 15 i stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie zauważyli opisywanego mężczyznę.

Pieszy był pod znacznym działaniem alkoholu i nie chciał podać swoich danych policjantom. Oświadczył również, że nie posiada żadnych dokumentów. W trakcie czynności policjanci ustalili, że jest on mieszkańcem Ostródy i właśnie podąża w tym kierunku, a został zatrzymany w okolicach Lubawy.

Zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Okazało się, że 34 – latek miał przy sobie dowód osobisty, jednak nie chciał go po prostu pokazać funkcjonariuszom. Po wytrzeźwieniu za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem. KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Do autora tekstu #2821663 | 109.196.*.* 21 lis 2019 06:19

    Nieoświetlona pisze się łącznie. Zdania złożone podrzędnie oddziela się przecinkiem. Przecinek powinien znaleźć się także po słowie niestety.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages