Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Trwa sezon grzewczy. Czad zabija! Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

2019-11-19 18:40:12 (ost. akt: 2019-11-19 18:42:37)

Autor zdjęcia: mł. asp. Łukasz Langa - KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście Lubawskim w dniu 15.11.2019 roku zorganizowała spotkanie podczas, którego poruszone zostały zagadnienia związane z zagrożeniami jakie niesie za sobą sezon grzewczy.

Przybyłych na spotkanie gości przywitał zastępca komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim st. kpt. Krzysztof Szałkowski. Podczas spotkania przekazano informację na temat zasad bezpiecznego użytkowania i utrzymywania instalacji oraz urządzeń w sezonie zimowym jak również z zagrożeniami związanymi z tlenkiem węgla.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: jednostek samorządowych powiatu nowomiejskiego na czele z Panem Jerzym Czaplińskim – Wicestarostą, wydziału zarządzania kryzysowego, policji, straży miejskiej, spółdzielni mieszkaniowych, towarzystwa budownictwa społecznego oraz szpitala powiatowego.

Po przedstawieniu prezentacji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” przez mł. ogn. Sławomira Górzewskiego funkcjonariusza stanowiska ds. kontrolno-rozpoznawczych przekazano informację dotyczącą odpowiedzialności zarządców nieruchomości w zakresie właściwego utrzymania i kontroli przewodów kominowych (wentylacyjnych, spalinowych i dymowych).

W dalszej części spotkania zebrani uzyskali informację na temat urządzeń wykrywających obecność tlenku węgla i dymu, sposobu ich montażu oraz ich skuteczności. Funkcjonariuszka policji omówiła sprawy bezpieczeństwa związane z sezonem zimowym natomiast ratownik medyczny opowiedział o objawach zatrucia tlenkiem węgla.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne dotyczące tlenku węgla, które mają rozpropagować w swoim środowisku.

Opracowanie: kpt. Mateusz Jaguszewski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Langa - KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

http://www.kppspnowemiastolub.pl/images/Aktualnosci/czujkaczadu2019/3_Copy.jpg

http://www.kppspnowemiastolub.pl/images/Aktualnosci/czujkaczadu2019/6_Copy.jpg


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages