Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Uczniowie nowomiejskiej szkoły "Dwójki" z wizytą w Swietłogorsku

2019-11-16 13:30:27 (ost. akt: 2019-11-16 13:33:55)
Na pamiątkowej fotografii z pobytu w Rosji

Na pamiątkowej fotografii z pobytu w Rosji

Autor zdjęcia: SP 2

W dniach od 24 do 27 października 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im Janusza Korczaka w Nowym Mieście pod opieką pań Magdaleny Grabowskiej, Barbary Milewskiej i Agnieszki Surmiak brali udział w polsko-rosyjskiej wymianie młodzieży w miejscowości Swietłogorsk w Obwodzie Kaliningradzkim.

Pierwszego dnia uczniowie poznali Swietłogorsk, jego historię, brali udział w warsztatach ceramicznych i odbyli spacer po mieście. Kolejny dzień rozpoczął spacer po promenadzie. Następnie uczniowie udali się do szkoły Donskoye, gdzie spotkali się z przyjaciółmi, którzy uczestniczyli w wymianie polsko-rosyjskiej. Na miejscu obejrzeli pokazy taneczne i sportowe, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, obejrzeli szkołę. Mięli możliwość wejścia do cerkwii i poznania obrzędu prawosławnego. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zamku średniowiecznego. Uczniowie obejrzeli pokaz rycerski i uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Wieczór zakończyło wspólne ognisko.

Trzeciego dnia młodzież udała się na wycieczkę do Kaliningradu, gdzie zwiedziła miasto i poznała jego historię. Park rozrywki a po południu park linowy były kolejnymi punktami programu. W parku linowym doszło do miłego spotkania z burmistrzem Swietłogorska panem Vladimirem Bondarenko. Burmistrz podziękował za gościnność podczas pobytu rosyjskiej młodzieży w Nowym Mieście Lubawskim. Wyraził także nadzieję, ze czas spędzony w Swietłogorsku minie równie atrakcyjnie. Zapewnił, że poczyni wszelkie starania, aby nasza współpraca była dalej kontynuowana.

W niedzielę 27 października 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W Sali konferencyjnej Hotelu Universal uczniowie biorący udział w wymianie spotkali się z burmistrzem Swietłogorska, panią dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły a także opiekunami grupy rosyjskiej. Był to czas podsumowań, wymiany upominków i pożegnań. Młodzież szczęśliwa i pełna wrażeń wróciła do domów.
SP 2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. yattaman #2819818 | 37.47.*.* 16 lis 2019 17:32

    Baśka - niezłe nogi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages