Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Klasa III a nowomiejskiej "Jedynki" u rentgena

2019-11-09 13:17:51 (ost. akt: 2019-11-09 13:20:36)
Klasa III a w pracowni rentgenowskiej nowomiejskiego szpitala

Klasa III a w pracowni rentgenowskiej nowomiejskiego szpitala

Autor zdjęcia: SP1

W ramach doradztwa zawodowego, klasa III a Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odwiedziła nowomiejski szpital i zwiedziła miejsce, w którym wykonuje się prześwietlenie RTG oraz tomografię.

Pani Anna Moczadło skrupulatnie opowiedziała uczniom o działaniu sprzętu medycznego i wykonała kilka symulacji, by każdy mógł zobaczyć jak przebiegają poszczególne badania. Ważną informacją, którą usłyszały dzieci było to, że zdjęcia rentgenowskie wykonywane zbyt często mogą być bardzo szkodliwe dla pacjentów, dlatego należy je robić tylko w ostateczności i po zaleceniu lekarza. Samych pracowników narażonych na promieniowanie obowiązują ściśle określone zasady, których przestrzeganie chroni ich od napromieniowania. Dzieci stosując się do wszystkich zasad, obejrzały symulację prześwietlenia telefonu komórkowego, który z przyczyn bezpieczeństwa, pełnił rolę "pacjenta". Ciekawe były również przyrządy do prześwietlenia jamy ustnej a dokładnie zębów. Za bardzo interesującą lekcję, dzieci wraz z wychowawczynią Anną Dembowską odwdzięczyły się upominkiem a same zostały poczęstowane witaminowymi lizakami.

SP 1
Klasa III a w pracowni rentgenowskiej nowomiejskiego szpitala

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages