środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Wszystko dla ludzi złotego wieku...

2019-10-30 21:17:51 (ost. akt: 2019-10-31 00:05:03)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tegoroczny miejski Dzień Seniora odbył się w Miejskim Centrum Kultury. Z zaproszenia skorzystało około 70 osób. Na spotkaniu padły ciekawe propozycje dla ludzi „trochę wcześniej urodzonych”.

Gości przywitał Józef Blank, burmistrz miasta, który mówił że samorząd rozmawia, wsłuchuje się i stara realizować potrzeby seniorów. Przykładem może być najnowszy projekt, który zakłada funkcjonowanie Klubu Seniora przy Miejskim Centrum Kultury dla 40 osób, Klubu Seniora dla 120 osób w budynku przy ul. Żwirki i Wigury oraz Klubu Rodziny w budynku Szkoły Podstawowej nr 3.

Zajęcia będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach przedpołudniowych – mały klub będzie działał 4 godziny dziennie, duży natomiast 8 godzin. Kluby będą funkcjonowały na zasadzie świetlicy, gdzie będzie można przyjść poczytać gazetę, pograć w gry planszowe i porozmawiać. W trakcie dnia będą organizowane o konkretnych godzinach warsztaty m.in. muzyczne, plastyczne, manualne, teatralne, ruchowe, komputerowe, kulinarne, czytelnicze, szachowe, spotkania z lekarzem – dietetykiem, diabetologiem, psychologiem, prawnikiem. Każdy uczestnik klubu będzie uczestniczył w co najmniej trzech zajęciach.

Ponadto, dla uczestników klubów będą organizowane wyjazdy do kina i teatru oraz spotkania okolicznościowe np. dzień seniora, spotkanie wigilijne, zabawy karnawałowe i andrzejkowe.

Najbliższe spotkanie andrzejkowe odbędzie się 28 listopada w MCK (godz. 18.00). Liderem dużego klubu będzie p. Martyna Kozłowska-Rolka, do dyspozycji będą też 2 opiekunki seniora oraz instruktorzy prowadzący zajęcia warsztatowe. Projekt realizuje Referat Oświaty, Kultury i Sportu. Zapisywać się można w godzina 7.30-15.30 w pok. 34. Jak nas poinformowała Dorota Osińska, koordynatorka senioralnego projektu, już trwają zapisy do Klubów Seniora.

W spotkaniu uczestniczył też Stanisław Brzozowski, z Wojewódzkiej Rady Seniorów i jednocześnie Rzecznik Praw Osób Starszych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który gorąco zachęcał do zakładania Klubów Seniora. Swoje sugestie i ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa osób starszych przekazała mł.asp. Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji.
Przy okazji ogłoszono wyniki głosowania na miejsce przyjazne seniorom w Nowym Mieście. Zdecydowaną większość głosów oddano na Miejską Bibliotekę.

Akcentem artystycznym Dnia Seniora był występ wokalny uczniów z nowomiejski „Dwójki” pod kierunkiem nauczycielki Magdaleny Domżalskiej i zespołu tanecznego Nowomiejskie Lwiątka pod opieką Marii Szymankiewicz. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wyatt earp #2812076 | 5.173.*.* 31 paź 2019 08:59

    Pani Ludmiła z nowomiejskiej Policji jest niezastąpiona. Nie dość, że przekazuje cenne informacje prewencyjne na spotkaniach z dziećmi, to jeszcze przypomina seniorom o czyhających niebezpieczeństwach. Powinna otrzymywać słuszny dodatek pedagogiczny.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages