Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wizyta ratownika medycznego u przedszkolaków z "Jedynki"

2019-10-27 13:15:18 (ost. akt: 2019-10-27 13:17:40)
Nie zabrakło pamiątkowej fotografii

Nie zabrakło pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: SP 1

Pan Karol Haska - wykwalifikowany Ratownik Medyczny zagościł w Nowomiejskiej Jedynce. Jego wizyta miała na celu przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.

Przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Ponadto w trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi.

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Mamy również nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić wśród przedszkolaków ideę konieczności pomocy osobom, które jej potrzebują. Naszemu Gościowi jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie do przedszkola oraz mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages