Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Prezentowali przed publicznością i jurorami swoje pasje i talenty

2019-10-26 07:00:00 (ost. akt: 2019-10-25 20:38:56)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Po raz dziewiąty raz odbył się powiatowy konkurs z zakresu doradztwa zawodowego pt. „Moja pasja kluczem do sukcesu!”, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście.

Na początku podsumowano tradycyjny konkurs plastyczny. W kategorii dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych klas I-VI – pn. „Kim będę w przyszłości”. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wyobrażenie dziecka o swoim przyszłym zawodzie i pracy jaką chciałby wykonywać, gdy będzie dorosły.

W kategorii klas I najlepsza okazała się Agata Rogozińska z Miejskiego Centrum Kultury, drugi był Tymon Sargalski z nowomiejskiej „Dwójki”,, a trzeci Kacper Marchlewski ze szkoły w Marzęcicach. Kategorię klas I-III wygrała Aleksandra Flaszyńska z SP 2 w Nowym Mieście przed Kacprem Karpińskim z SP w Marzęcicach i Igorem Beszczyńskim z SP w Brzoziu Lub. W kategorii klas IV-VI pierwsza była Blanka Roznowska z SP w Biskupcu. Druga była Julia Kamińska z nowomiejskiej SP 3, a trzecia Zuzanna Bartkowska z SP w Kurzętniku.

Do konkursu „Talenty i pasje rozwijamy w rodzinie” dedykowanego uczniom klas VII-VIII zgłosiły się 3 drużyny. Zadaniem ucznia oraz jego rodziny było zaprezentowanie pasji dziecka oraz udziału rodziny w ich kształtowaniu — poinformowała Iwona Krajewska, dyrektorka centrum edukacji.

Tu jurorzy zadecydowali, że najlepiej wypadła Maja Dudalska, uczennica SP w Bratianie, która wraz z tatą, dziadkiem i wujkiem zaprezentowała zamiłowanie do wędkarstwa. Drugie miejsce otrzymała Maja Ossowska, ze Szkoły Podstawowej w Marzęcicach, której pasją jest gra na skrzypcach. Maję w prezentacji wspierała mama. Trzecią lokatę przyznano Karolowi Kondeja. Jest on uczniem SP w Łąkorzu. Karol wraz z mamą zaprezentował swoją pasję jaką jest animacja dzieci, młodzieży i dorosłych. Była też kategoria „Talenty i pasje rozwijamy w grupie”.

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych miała za zadanie nagrać film pokazujący działalność grupy oraz sposoby rozwijania talentów i pasji.

Filmy poddane zostały ocenie publiczności, która w głosowaniu zdecydowała, że wygrał zespół złożony z Wiktorii Kołakowskiej, Michaliny Haska i Małgorzaty Dąbrowskiej, reprezentantek Miejskiego Centrum Kultury i jednocześnie uczennic Zespołu Szkół im. C.K. Norwida. Drużyna nagrała film „Przez działanie do sukcesu”. Drugą lokatę uzyskali Weronika Chmielewska Natalia Wasielewska i Damian Dąbrowski, Uczniowie Liceum Służb Mundurowych w Bielicach, którzy nagrali film „Talenty rozwijamy w grupie”. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages