środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

"Lubimy czytać" w Przedszkolu Miejskim

2019-10-25 17:11:27 (ost. akt: 2019-10-25 17:29:32)
Pani Aneta gościła u przedszkolaków

Pani Aneta gościła u przedszkolaków

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejksie

Przedszkole Miejskie w Nowym Mieście Lubawskim przystąpiło do realizacji projektu ,,Lubimy czytać". Odbyło się pierwsze spotkanie, na którym czytano bajki przedszkolakom.

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa książka, która rozwija wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Czytanie bajek ma na celu pomóc dzieciom przezwyciężyć ich problemy, wzmocnić poczucie własnej wartości i samoocenę.

Nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu ,,LUBIMY CZYTAĆ” i dnia 17.10.2019r. zainaugurowano pierwsze głośne czytanie. Znane i lubiane bajki przedstawiła dzieciom pani Aneta Rogowska, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci 3-4 letnie usłyszały bajkę ,,O wilku i siedmiu koźlątkach”, natomiast starsze dzieci, 5-6 latki ,,Brzydkie kaczątko”. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, a pomagały im w tym ilustracje teatrzyku Kamishibai. Pani Aneta, w kontekście bajek, poruszyła problem zachowania bezpieczeństwa. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wskazówek, zadawały pytania, dzieliły się posiadaną wiedzą.

Bibliotekarka zachęcała dzieci do odwiedzenia biblioteki, wypożyczania książek i poznawania nowych bohaterów i ich przygód, a także do wzięcia udziału w projekcie realizowanym w bibliotece dla dzieci w wieku od 3-6 lat ,,Z książką na start”.
Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie!
Była to znakomita okazja do wprowadzenia dzieci w świat książki.

Przedszkole Miejskie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages