Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

O schronisku dla zwierząt podczas sesji Rady Powiatu

2019-10-25 13:24:42 (ost. akt: 2019-10-25 14:25:23)
Sesja Rady Powiatu

Sesja Rady Powiatu

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

24 października 2019 w sali sesyjnej Urzędu Miasta obradowali radni powiatowi.

Odbyła się sesja powiatowa. Na uwagę zasługuje aktywność radnego Mieczysława Łydzińskiego, który wystosował interpelację w sprawie stworzenia powiatowego schroniska dla zwierząt.

Radny Łydziński powoływał się na artykuł w "Gazecie Nowomiejskiej", w którym przedstawialiśmy stanowiska gmin w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

- Obserwuję działalność Stowarzyszenia Przytul Psiko w Nowym Mieście i uważam, że Rada Powiatu powinna wyjść z inicjatywą stworzenia schroniska powiatowego - mówił Mieczysław Łydziński, radny powiatu z ramienia PiS.
Interpelacja w tej sprawie została złożona na piśmie, zatem pozostaje czekać na odpowiedź starosty.

Radny Łydziński zasygnalizował także problem z transportem uczniów mieszkających w Nawrze. Starosta Andrzej Ochlak, jak również Katarzyna Trzaskalska, dyrektorka Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku stwierdzili, nie mieli informacji w tej sprawie od rodziców, uczniów czy mieszkańców Nawry. Starosta zaapelował, aby tego typu sygnały zgłaszać na bieżąco i zapewniał, że rozezna się w sytuacji komunikacji Nawra - Nowe Miasto.

Pytania zadał także radny Daniel Zdanowski z Łąkorza. Dotyczyły drogi Krotoszyny - Wonna - Szeplerzyzna. Pytał na jakim etapie jest przygotowanie dokumentacji. Zaapelował do władz powiatu o interwencję w sprawie uszkodzonej wiaty przystankowej w miejscowości Wonna (Gmina Biskupiec).

- Dokumentacja dotycząca drogi Krotoszyny - Wonna - Szeplerzyzna ma zostać sporządzona do 20 grudnia tego roku i jest obecnie na etapie decyzji środowiskowej. Natomiast dbanie o wiaty przystankowe należy do kompetencji wójta danej gminy — odpowiedziała Joanna Robaczewska, dyrektorka Zarządu Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim.

Alina Laskowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Starzec #2809554 | 199.249.*.* 25 paź 2019 14:33

    Tak naprawdę powiat siedział cicho i nie widział problemu z bezdomnymi zwierzętami. Dobrze że tak ważny temat został poruszony. Takie schronisko już dawno powinno powstać. Przy okazji pozdrowienia dla wszystkich wolontariuszy Stowarzyszenia Przytul Psisko i szacunek za dobrą robotę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages