środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Wizyta młodzieży z Wielkiego Isakowa w Nowym Mieście

2019-10-22 09:18:03 (ost. akt: 2019-10-22 09:19:23)

Autor zdjęcia: UM NML

W dniach 18-22 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim przebywa szesnastoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunkami ze Szkoły Przyszłości w Wielkim Isakowie, która wspólnie ze swoimi rówieśnikami realizuje projekt wymiany młodzieży współfinansowany ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

W piątek 18 października Burmistrz Józef Blank powitał młodzież z Rosji i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim.

Gospodarz miasta przedstawił gościom dzieje miasta, najważniejsze inwestycje zrealizowane i realizowane oraz przebieg i zakres współpracy partnerskiej naszego miasta. Burmistrz Blank odpowiadał również na wiele pytań zadawanych przez młodzież zarówno polską jak i rosyjską.

Wieczorem Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego uczestniczył również w spotkaniu powitalnym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3, z udziałem rodziców młodzieży z wymiany szkolnej, w którym uczestniczyli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej Mirosław Urbanowski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Daniela Kowalska.

Przybyłych uczestników spotkania powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Bożena Rutkowska-Marciniak wraz z nauczycielką ze Szkoły Przyszłości w Wielkim Isakowie Natalią Kychanową, która w swojej wypowiedzi podkreślała bardzo dobry i szybki kontakt jaki nawiązał się pomiędzy polską i rosyjską młodzieżą.

Burmistrz Józef Blank zachęcał natomiast rodziców do korzystania z ułatwień w procedurze uzyskania wiz do sąsiedniego Obwodu Kaliningradzkiego i pobytu wraz z dziećmi w partnerskim Okręgu Gurjewskim i samym Kaliningradzie.

UM NML

http://umnowemiasto.pl/component/k2/item/1531-wizyta-mlodziezy-z-wielkiego-isakowa#

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages