środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Dzielnicowy z Nowego Miasta, po służbie zatrzymał złodzieja

2019-10-21 11:05:34 (ost. akt: 2019-10-21 11:22:48)

Dzielnicowy z Nowego Miasta Lubawskiego będąc po służbie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów z jednego ze sklepów w naszym mieście, która miała miejsce dwa miesiące temu. Mieszkaniec gminy Kurzętnik usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło 16 sierpnia br. Wówczas to nowomiejscy policjanci przyjęli zawiadomienie od jednego z mieszkańców miasta, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów został mu skradziony portfel z zawartością pieniędzy, karty bankomatowej i dokumentów. Właściciel oszacował straty na kwotę 560 złotych. W tej sprawie policjanci przeprowadzili szereg czynności, przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring. Zebrane informacje pozwoliły wytypować osobę, która mogła mieć związek z tą kradzieżą.

W miniony czwartek (17.10.2019r.) dzielnicowy z Nowego Miasta Lubawskiego znajdując się po służbie zauważył na terenie miasta mężczyznę jadącego rowerem, którego wygląd przypominał sprawcę kradzieży portfela sprzed kilku miesięcy. Dzielnicowy zatrzymał podejrzanego i wezwał na miejsce umundurowanego kolegę .

Na rękach 53-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik zatrzasnęły się kajdanki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym amatorowi cudzej własności może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages