Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeciwko wszechobecnemu plastikowi

2019-10-19 14:03:23 (ost. akt: 2019-10-19 14:07:19)
Adam Olszewski przedstawił prezentację multimedialną "Stop plastikom"

Adam Olszewski przedstawił prezentację multimedialną "Stop plastikom"

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim i ich goście spotkali się na jesiennym pikniku w Miejskim Centrum Kultury. Rozmawiano o wszechobecnym i szkodliwym plastiku.

Piknik odbył się w ramach projektu opracowanego przez UTW „Zadbajmy wspólnie o środowisko i siebie” dofinansowanego przez Tesco. Impreza przebiegła pod hasłem "Stop plastikom".
Zebranych powitała prezes Elżbieta Grzonkowska, której towarzyszyła Joanna Taranowska, członek zarządu. Panie zaprezentowały zaplanowane projektowe działania.
Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta pogratulował wygranej w projekcie i podziękował za poruszanie problemu szkodliwego plastiku.

Natalia Reszka, plastyczka z MCK przypomniała, że plastik rozkłada się najdłużej, a można go przecież wyeliminować z życia i zastąpić. Zaprosiła na scenę młodzież z grupy „Przetwórnia”, która wymieniała, czym można zastąpić plastik i jak dbać o środowisko. Prezentację multimedialną „Stop plastikom” zaprezentował Adam Olszewski, któremu towarzyszyła Danuta Demska. Zwieńczeniem wykładu był film pokazujący, jak tragiczne skutki ma plastik dla zwierząt.

Potem była okazja do zaprezentowania działalności nowomiejskich studentów. Wystąpił chór "Dysonans", balet i kabaret U3W. Na koniec wszystkich zaproszono na poczęstunek z darów jesieni, który spożywano z wykorzystaniem ekologicznych talerzyków i sztućców.
Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages