Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Kilkumiesięczny wilk trafił do Napromka, gdzie odzyskuje siły po wypadku

2019-10-17 08:52:48 (ost. akt: 2019-10-17 08:53:53)

Autor zdjęcia: Michał Kuć, Tomasz Kowalewski

To najprawdopodobniej kolejna ofiara wypadku samochodowego. Wilk został znaleziony ranny przy drodze. W Napromku odzyska zdrowie.

Wilk został znaleziony 10 października przy jednej z lokalnych dróg przez leśniczego leśnictwa Koterka z Nadleśnictwa Nurzec. Miał zranioną i uszkodzoną łapę. Na szczęście otrzymał fachową pomoc udzieloną przez panią weterynarz, która na co dzień współpracuje z Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt w Krynkach. Tam również przebywał i nabierał sił przed transportem do Napromka.

Stabilny stan wilka umożliwił przewiezienie go we wtorek do ośrodka prowadzonego przez leśników z Olsztynka. Samiec będzie rehabilitowany w specjalistycznej dużej zagrodzie, wybudowanej specjalnie do rekonwalescencji tych drapieżników. Objęty jest również opieką weterynaryjną.

- Liczymy, że szybko wróci do swojego naturalnego środowiska ale mamy pewien dylemat. Otóż nie wiemy jakie imię wpisać w karcie pacjenta - piszą w mediach społecznościowych leśnicy - I tu prośba do naszych fanów ;) o przesyłanie propozycji imion dla wilka - samca.

To kolejny wilk odzyskujący siły w Napromku. Ośrodek specjalizuje się w opiece nad nimi, jako jedyny w kraju.
Źródło: Lasy Państwowe
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages