Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Akcja ratunkowa łabędzia zaplątanego w żyłkę wędkarską

2019-10-12 07:19:09 (ost. akt: 2019-10-12 07:24:41)
Policjant ratuje Kubusia - łabędzia znanego w okolicy

Policjant ratuje Kubusia - łabędzia znanego w okolicy

Policjant wychodzący do służby nigdy nie może być pewny tego, co go na tej służbie czeka, kogo spotka i jaką interwencję przyjdzie mu przeprowadzić. Przekonali się o tym dwaj iławscy dzielnicowi, którzy po sygnale od zatroskanego mieszkańca miasta interweniowali wobec łabędzia Kubusia. Ptak zaplątał się w żyłkę wędkarską i nie był w stanie samodzielnie się wyswobodzić. Policjanci wspólnie z mieszkańcem miasta uwolnili go z tarapatów.

Łabędzie to duże, majestatyczne, piękne i silne ptaki, które w sytuacji zagrożenia lub stresu, broniąc się mogą wyrządzić człowiekowi poważną krzywdę. Dorosłe osobniki podlegającego ochronie łabędzia ważą około 20 kilogramów. Mieszkają nad stawami i jeziorami. Swoje gniazda wiją na wodzie. Szczególnie samce łabędzia, broniąc siebie lub swojego gniazda przed intruzami, mogą stanowić poważne zagrożenie. Dlatego interwencja jaką kilka dni temu (01.10.2019) przeprowadzili iławscy dzielnicowi zasługuje na wyróżnienie.

Funkcjonariusze zostali powiadomieni przez zatroskanego mieszkańca o tym, że przy ul. Chodkiewicza na brzegu Jezioraka znajduje się unieruchomiony łabędź. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie skierował na miejsce będących w pobliżu dwóch dzielnicowych: asp. szt. Dominika Siestrzewitowskiego oraz asp. Daniela Bonisławskiego. Okazało się, że wycieńczony i wygłodniały ptak zaplątany jest w wędkarską żyłkę, która skutecznie uniemożliwiła mu poruszanie się, dotarcie do wody i zdobywanie pożywienia.

http://www.ilawa.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/93/mini/93-141753_m.jpg

http://www.ilawa.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/93/mini/93-141752_m.jpgOdważne i szybkie działanie policjantów wspartych przez mieszkańca miasta pozwoliło na uwolnienie łabędzia, który został rozpoznany przez mężczyznę jako Kubuś – znany lokalnym mieszkańcom i przebywający na tym terenie od pewnego czasu ptak. Krępująca łapy żyłka została przecięta, a Kubuś odzyskał wolność.

KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages