Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej — „Znajdźmy wspólny język”.

2019-10-10 17:13:47 (ost. akt: 2019-10-10 17:16:59)
Czas mijał bardzo szybko podczas ciekawych zajęć

Czas mijał bardzo szybko podczas ciekawych zajęć

Autor zdjęcia: MBP

W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna już po raz dziesiąty zorganizowała dla młodych czytelników imprezę pod hasłem: „Znajdźmy wspólny język”.

Po oficjalnym powitaniu i zabawach integracyjnych dzieci miały okazję poznać znaki oraz sygnały używane przez strażaków podczas różnych akcji ratunkowych. Nasz gość pan Sławomir Górzewski, który na co dzień pracuje w straży pożarnej pokazał różne gesty używane w czasie pracy, kiedy hałas nie pozwala na swobodną komunikację. Były to przede wszystkim komunikaty informujące innych strażaków. Dzieci poznały również kilka słów ze slangu strażackiego. 

Podczas Nocy Bibliotek uczestnicy mieli także okazję poznać język, kulturę, zwyczaje oraz kuchnię dzieci z różnych kontynentów. W czasie zajęć kulinarnych zwijały placki tortilli z wcześniej przygotowanych produktów. Uczyły się także jeść pałeczkami przygotowane dania. Po wielu próbach jedzenia pałeczkami, dzieciom udało się poczuć niepowtarzalny klimat i smak kuchni orientalnej. W trakcie posiłku degustowały także różne gatunki herbat w stylu angielskim.

Młodzi czytelnicy stanęli również przed bardzo trudnymi zadaniami. Próbowali napisać swoje imię alfabetem chińskim, uczyli się tańca afrykańskiego oraz budowali z kartonów różne budynki znane na całym świecie, m.in.: Wieżę Eiffla czy Wielki Mur Chiński.
Najbardziej wyczekiwaną atrakcją było poszukiwanie skarbu. Każda drużyna musiała znaleźć wspólny język, aby z mapą w ręku odnaleźć specjalnie oznaczone książki ukryte w bibliotece, gdzie zamieszczone były wskazówki, które prowadziły do ukrytego skarbu. 

Po wielu atrakcjach, leżakując na materacach, dzieci oglądały film familijny „Ptyś i Bill”. W akcji "Noc bibliotek" w MBP wzięło udział 26. dzieci. Zajęcia przygotowały i poprowadziły bibliotekarki: Aneta Rogowska, Magdalena Kowalewska, Milena Staszyńska.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages