Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nie chcemy mieszkać z tatą...Dramat dziewczynek z Rożentala które straciły mamę

2019-10-10 10:04:39 (ost. akt: 2019-10-11 20:50:34)
Nastoletrnie siostry z ciocią Małgorzatą

Nastoletrnie siostry z ciocią Małgorzatą

Autor zdjęcia: Polsat

W styczniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym dwie dziewczynki straciły mamę. Od tej pory w ich życiu rozgrywa się podwójny dramat.

Dwie nastoletnie siostry błagają sąd aby nie musiały mieszkać z tatą. Po wypadku w styczniu 2018 roku w którym zginęła ich mama, dziewczynki znajdują się pod opieką cioci, w swojej rodzinnej miejscowości. Ojciec dawno odszedł od rodziny lecz teraz chce ponownie wychowywać dziewczynki. Jednak siostry tego nie chcą i proszą sąd aby mogły zostać u cioci.

„Ojciec zabrał mnie i moją siostrę na pizzę i wywiózł nas do Braniewa, bez naszej zgody. Nigdy nie chciałam z nim mieszkać, zostawił nas jak byłyśmy małe, mało nas odwiedzał. W Braniewie było bardzo źle, ciągle na nas krzyczał. Panią proszę, by pozostać tam, gdzie serce mojej mamy od zawsze. Jeżeli mnie Pani odda do ojca, to znowu ucieknę” - to fragment poruszającego listu, jaki napisały do sądu siostry: 14-letnia Weronika i 13-letnia Karolina. Dzieci nie chcą mieszkać z ojcem. Błagały sąd, by im pomógł.

- Zgłosiłam na policję, że dzieciaki uciekły i wcześniej już miałam zgłoszoną, zaraz po wypadku, sprawę o rodzinę zastępczą. Dzieci powiedziały, że nie chcą iść do ojca, chciały zostać w swojej rodzinnej wsi. Tu miały koleżanki, rodzinę, z ojcem miały sporadyczny kontakt – tłumaczy pani Małgorzata, ciotka dziewczynek, która chce zostać rodziną zastępczą dziewczynek.

Pani Małgorzata, ciocia dziewczynek stara się o prawne uregulowanie stanowienia rodziny zastępczej dla sióstr. Sąd trzykrotnie odmówił. Dodatkowo uznał, że ojciec ma większe kompetencje wychowawcze.

- Monitorujemy sytuację tej rodziny od wypadku. Nigdy nie docierały do nas żadne sygnały ze strony szkoły ani ze środowiska, żeby były problemy opiekuńczo-wychowawcze w niej. Przeciwnie - zawsze były to pozytywne sygnały – zapewnia Agnieszka Miesikowska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawie.

Całość materiału ---> https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2019-10-07/blagaja-sad-by-nie-musialy-zostac-z-ojcem/

al


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Matka. #2806064 | 83.9.*.* 18 paź 2019 08:41

  Jeśli Sąd odmówił, to wiedział co robi, nigdy nie zgodzę się na opluwanie człowieka, którego nawet nie znacie. Ojciec nie został pozbawiony praw rodzicielskich, więc nie rozumiem skąd ten osąd nad ojcem. Dla dobra dzieci powinni dogadać się nad wspólnym wychowaniem dzieci. żeby ciocia mogła uczestniczyć w ich życiu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Borys #2802981 | 77.87.*.* 11 paź 2019 11:57

  Uważam że dziewczyny są tak duże ,że wiedzą z kim chciałyby mieszkać!!Po co uszczęśliwiać je na siłę i wyrywać ze środowiska, które znają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ?? #2802964 | 81.190.*.* 11 paź 2019 11:10

  Jak zwykle tłumy które wiedzą lepiej choć nic nie wiedzą. A skąd wy wiecie jaki jest ojciec i jaka historia tej rodziny znacie ją ? Skąd wiecie jakie były powody że ojciec rzadko bywał u dzieci , zwykle to mamusie bardzo dbają o to żeby tatuś po rozstaniu nie miał kontaktów dzieckiem w ten sposób mszcząc się i rozgrywając dzieci przeciwko ojcom. Być może przez lata miały sączony jad przeciwko ojcu bo zwykle tak właśnie robią mamusie po rozstaniach wmanewrowując dzieci w swoje chore gry. Ktoś pisze że toczy sie walka o kasę na dzieci ? Być może ale kto wie z której strony w tym sporze i kto o tą kasę walczy. Sądy rzadko stają po stronie ojców wiec jeśli tu tak czyni to widocznie są ku temu powody. Mamusie przez lata potrafią nastawiać dzieci przeciwko ojcu i to że potem po takim praniu mózgów mają takie a nie inne podejście nic nie znaczy. Wiadomo jak mamusie potrafią przez lata dzieci nastawiać. Być może kolejnej się marzy żeby ojciec był tylko bankomatem co nie ma żadnych praw do dzieci tylko do płacenia alimentów. Kto wie jak to tam było ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. tytan #2802916 | 77.64.*.* 11 paź 2019 09:36

  POje..ny sąd wie lepiej gdzie dzieciom będzie lepiej-

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Edmund #2802904 | 188.125.*.* 11 paź 2019 09:10

   Dzieciaki powinny dostać to, co im się należy od Państwa, a dziada pogonić. W takim przypadku popieram 500+. Te pieniądze powinny być dla dzieci z rozbitych rodzin, dla niepełnosprawnych, dla osób opiekujących się niedołężnymi rodzicami. Taki powinien być program 500+. A nie dawanie pieniędzy opojom i leniom tylko za to, że co 4 lata zagłosują na PIS-owskie "nowe elity".

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (36)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages