Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Okradł staruszków, wymyślił awarię wodociągów...

2019-10-07 17:57:31 (ost. akt: 2019-10-07 18:13:10)
Pani Ewa z Bielska-Białej

Pani Ewa z Bielska-Białej

Wszyscy pamiętają, głośną historię sprzed kilku dni, o zuchwałej kradzieży oszczędności 99-letniej kobiety z Bielska-Białej. Pod pod pretekstem poinformowania o planowanym remoncie, para nieznanych sprawców okradła staruszkę. Niestety takie przypadki są coraz częstsze i dzieją się tuż obok nas...

Jak informuje KPP w Brodnicy w czwartek , w jednym z mieszkań na terenie miasta mężczyzna, pod pretekstem awarii wodociągowej, został wpuszczony do mieszkania starszego małżeństwa i wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, ukradł im wszystkie oszczędności.

Policjanci ostrzegają przed oszustami grasującymi w okolicach Brodnicy. W coraz bardziej bezczelny sposób wchodzą do mieszkań nieświadomych zagrożenia osób starszych, dokonując kradzieży .

Warto przytoczyć apel policji i zachować czujność.
Oszuści mogą podszywać się także m.in. pod pracowników różnych innych firm i urzędów czy kogoś bliskiego. Wykorzystują wiele sposobów, aby wzbogacić się kosztem innych. Niektórzy z nich podają się nawet za członków rodziny, pracowników instytucji publicznych czy też organizacji pozarządowych – charytatywnych. Wchodząc do mieszkania, czekają tylko na chwilę nieuwagi, by nas okraść. Gdy poznamy ich zamiary, często wykorzystują przemoc fizyczną, by uciec z mieszkania i nie zostać złapanym.

Gdy już ktoś znajdzie się w takiej sytuacji, policja apeluje aby zachować spokój. - Nie należy reagować panicznie. W takiej sytuacji trzeba dokładnie zapamiętać ich twarze i ubiór. Można spróbować pod pozorem pożyczenia pieniędzy pójść do sąsiada i tam dyskretnie zawiadomić policję lub bezpośrednio po ich wyjściu z mieszkania zadzwonić na policję
Przypomnijmy, że wszystkie wizyty powinny być poprzedzone odpowiednim komunikatem, informacją ze spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej.

Ofiarami najczęściej padają osoby starsze, samotne. Uczulmy i uchrońmy naszych bliskich przed oszustami i złodziejami.

al

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. przcież to naciągane tłumaczenie #2800937 | 37.8.*.* 7 paź 2019 19:20

    a te oszczędności leżą na jakimś biurku w przedpokoju? Rozumiem wejście jakieś bez uzasadnienia, ale to "i wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, ukradł im wszystkie oszczędności." To jakaś bzdura.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages