Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Papierowe ptaki na jesiennym niebie...

2019-10-05 07:30:00 (ost. akt: 2019-10-05 00:13:11)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Doroczne Zawody Latawcowe, zorganizowane przez Ryszarda Krzemieniewskiego, animatora sportu i rekreacji zorganizowane zostały na terenie Autodromu Automobilklubu Nowomiejskiego. Z zaproszenia do udziału w imprezie skorzystali nie tylko mieszkańcy z Nowego Miasta, ale dotarli goście z Lubawy, Iławy, Rybna oraz Brodnicy.

Nasze „Święto Latawca” na już kilkunastoletnie tradycje i propaguje modelarstwo lotnicze, jako ciekawą formę spędzania czasu i przy okazji poznanie historii lotnictwa — uważa Ryszard Krzemieniewski.

Jurorzy - Tadeusz Piwowarczyk i Krzysztof Kaszubski oceniali budowę latawca, jego kolorystykę i lot. Tu trzeba przyznać, że latawce były prawidłowo skonstruowane i prawie wszystkie wzniosły się wysoko pod chmury — niektóre na pułap ok. 300 metrów.

Kategorię latawców skrzynkowych wygrał Bartosz Szeliga, przed Tobiaszem Neumannem (obaj z Lubawy). Trzeci był Michał Wiśniewski z Nowego Miasta.
W kategorii latawców płaskich wśród dziewcząt pierwsza była Natalia Kaszubska, drugie ex aequo były Wiktoria Orłowska z Nowego Miasta i Maja Stolarska z Brodnicy, a Anna Witos z Nowego Miasta była trzecia.
Wśród chłopców najlepszy latawiec płaski wykonał Bartosz Szeliga, zaś drugi był Tobiasz Neumann (obaj z Lubawy). Trzecie miejsce zajął Konrad Gwiazdowski (Rybno), czwarte Ryszard Napora (Mątyki), a piąte ex aequo wywalczyli Paweł Bader (Nowe Miasto), Wojciech Napora (Mątyki) i Michał Wiśniewski (Nowe Miasto).

Uczestnicy Święta Latawca zostali obdarowani wieloma upominkami, które ufundowali sponsorzy. Jednym z partnerów zawodów był Dowódca 33. Bazy Transportu Lotniczego w Powidzu, który w nagrodę wystosował zaproszenie dla 8 osób do zwiedzenia jednostki. Najlepsi w zawodach pojadą tam wraz z opiekunami. Doroczną nagrodę „Gazety Nowomiejskiej” za umieszczenie logo tygodnika na latawcu otrzymała nowomieszczanka Natalia Kaszubska. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. holka #2800083 | 198.98.*.* 5 paź 2019 20:28

    wspaniałe widowisko latających żeglaży :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages