Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Niedziela Cittaslow z ziemniakiem w głównej roli

2019-10-01 16:21:25 (ost. akt: 2019-10-01 16:26:57)
Występy najmłodszych podczas Święta Pieczonego Ziemniaka

Występy najmłodszych podczas Święta Pieczonego Ziemniaka

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Święto Pieczonego Ziemniaka od szeregu lat organizowane jest w nowomiejskiej „trójce”, w ramach Tygodnia Cittaslow. Podobnie jak poprzednio były występy artystyczne, sporo smakołyków i wspólna integracja.

Dorocznym zwyczajem, w ostatnią niedzielę września, na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i samorządowcy oraz mieszkańcy Nowego Miasta. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się uczniowie, a w tym najmłodsi przedstawiciele społeczności szkolnej.

Był to dzień z ziemniakiem w roli głównej, lecz także czas konkursów, występów artystycznych, tanecznych i degustacji przysmaków. Nie zabrakło stoisk z rękodziełem oraz z lokalną, swojską żywnością. Wszystko zgodnie z ideą Cittaslow, która m.in. stawia na integrację społeczeństwa wokół wartości opartych na regionie zarówno w zakresie żywności jak i tradycji.

Na spotkaniu w nowomiejskiej trójce do grona „Przyjaciół Szkoły” przyjęto Krzysztofa Kwiatkowskiego z Koła Łowieckiego „Szarak”.

Burmistrz Nowego Miasta Józef Blank oraz Bożena Rutkowska-Marciniak, dyrektorka szkoły zgodnie ocenili, iż inicjatywa Cittaslow wpływa pozytywnie na rozwój miasta, służy lokalnej społeczności .
al

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages